Děčínu skončil finálový sen, Prostějov domácí duel zvládl

Prostějov – Velmi špatná třetí čtvrtina rozhodla o porážce Děčína v rozhodujícím semifinálovém utkání na palubovce Prostějova 69:73. Válečníci stejně tak jako loni berou bronzové medaile. Domácí Orli vyzvou ve finále opět Nymburk.

16.5.2012

OPĚT BRONZ. Děčínští basketbalisté (v modrém) na finále nedosáhli.Foto: DENÍK/ Martin Dostál

V úvodu se Děčín držel, přesto domácí odskočili na 9:4. Tři body Soukupa však znamenaly vedení Děčína 13:12, Stria dokonce dostal Děčín do vedení 17:14. Přesto byl po první čtvrtině spokojenější Prostějov, vedl 20: 17.

I ve druhém dějství pokračovala vyrovnaná bitva. Skoro celou čtvrtinu měl navrch Děčín. Několik minut si udržoval pětibodové vedení. Jenže závěr vyšel opět Prostějovu, který tak v poločase vedl 36:35.

Bohužel třetí část byla z pohledu hostů katastrofální. Domácím se rozjelo trio Peterson, Smith a Nicholson. Navíc se vrátil Venta, který odstoupil v průběhu první čtvrtiny, jelikož měl problémy s ramenem. Děčín se nemohl dlouho prosadit, koš dal až za stavu 46:35 Sanders, který uspěl za tři body. Domácí se dostávali příliš snadno pod koš Děčína a bavili diváky jednou smečí za druhou. Prostějov si vypracoval náskok dvanácti bodů, v jednu chvíli vedl dokonce o čtrnáct. Opařený Děčín, který se nedokázal vypořádat s důraznými domácími pivoty, přeci jen před posledním dějstvím snížil na 59:48.

Ovšem to, co děčínští promrhali ve třetím dějství, začali dohánět v poslední periodě. I díky trojkám Sanderse a Aliče začali skvěle a dotáhli se na 59:58. Domácí se přeci jen probudili a Děčín do vedení nepustili. Tři a půl minuty před koncem dává Peterson za tři body – 69:64. Minutu a půl před koncem snížil Pavel Houška z trestného hodu na 69:67 a zadělal na pořádné drama. Jenže Sanders neuspěl a na druhé straně zvýšil na rozdíl tří bodů půl minuty před koncem smečí Nicholson – 71:67. Hosté už neměli sílu na zvrat a prohráli v Prostějově 69:73.

Hostující trenér Pavel Budínský měl po zápase smíšené pocity. „Jsme smutní. Na druhou stranu to byla hodně dobrá sezóna. Máme bronzové medaile, byli jsme ve finále poháru. K finále chyběl kousek, ale právě o ten kousek byl dnes Prostějov lepší a já mu gratuluji k postupu do finále," řekl v rozhovoru pro ČT 4 Sport Budínský.

Skvělou kulisu vytvořili fanoušci, rovná stovka jich přijela z Děčína. „Já jim chci poděkovat. Donutili fandit i domácí fanoušky a vytvořili fantastickou kulisu, kterou basket u nás potřebuje," dodal Budínský.

Prostějov - BK Děčín 73:69 (20:17, 36:35, 59:48)

Nejvíce bodů: Peterson 18, Cadri-Nicholson 14, Smith 13 – J. Houška 13, Stria 12, Sanders 11. Rozhodčí: Dolinek, Vyklický, Paulík. Trestné hody: 16/10 – 24/21. Fauly: 26:22. Trojky: 5:6. Konečný stav série 3:2.

Autor: Jaroslav Zeman

16.5.2012 VSTUP DO DISKUSE

Premiér Bohuslav Sobotka během rozhovoru Deníku.
31 12

Sobotka počká na Babišovo vysvětlení do konce dubna, pak rozhodne

Protesty ve Skopji skončily násilím

V makedonském parlamentu došlo k bitce, zraněno bylo minimálně deset lidí

Česká reprezentace na úvod porazila Finsko

Vítězstvím 3:2 nad Finskem vstoupili čeští hokejisté do závěrečného turnaje Euro Hockey Tour, kterým jsou Carlson Hockey Games v Českých Budějovicích. Druhý zápas odehraje náš národní tým v sobotu proti Švédsku (17).