Hned první bod v utkání zaznamenal esem smečař Petr Michálek. Volejbalisté Jihostroje České Budějovice odstartovali ve skvělé atmosféře (2130 diváků) obrovským náporem.: 5:1 . Kladenský nahrávač Van Haarlem zvolil výborně technický servis (skákané plachtící podání), domácí měli starosti s přihrávkou a první set se zdramatizoval: 12:10. Stejný problém ale měli také hosté, jejich nepřesnosti při zpracování podání Kraffera, znamenaly zisk prvního setu pro Jihostroj.
Druhý set byl ve znamení dokařských úlovků Vladimíra Sobotky a Sebastiana Geverta: 7:2. Křesťan oplácel stejnou mincí: 7:9. Do druhého oddechového času už šli Jihočeši zase s dvoubodovým vedením (16:14). V koncovce, při setbolu, třikrát v jedné výměně nepustili .
Ve třetím setu ze sebe hráči hostujícího týmu setřásli nervozitu. Jenomže neudrželi sedmibodový náskok. Hýský, smečař Kladna, útočil z vysokých výšek, domácí kontrovali kolektivním v ýkonem, Habr zapojoval do útoků všechny hráče. Závěr setu patřil servisu středočeského univerzála Filipa Křesťana .
Čtvrtý set , ale jen jeho úvod, patřil Gevertově levačce. Univerzál z Chile vytáhl skóre až na 5:2. Pak se skóre otočilo: 8:11. Za stavu 9:14 Habra na nahrávce Jihostroje nahradil mladík Červinka. Kladno náskok ztratilo, drama v koncovce přineslo dva setboly Kladna (22:24), ale po třech Sobotkových přímých bodech ze servisu přišel mečbol Jihostroje. České Budějovice vyhrály 3:1 a v sérii vedou 2:1 na zápasy.

Jihostroj ČB – Kladno 3:1 (17, 26, -21, 24), rozhodčí Činátl, Kovář, diváků 2130. Jihostroj ČB: Habr, Gevert, Michálek, Kraffer, Sobotka, Mach – libero Kryštof (Fila, Kuliha, Červinka).