Kajakář Vondra vybojoval stříbro na Světovém poháru ve Francii

Pau - Jan Vondra projel ve finále jako jediný všechny branky čistě, na víteze Etienna Dailleho ale ztratil sekundu a 29 setin.

16.6.2012

Kajakář Jan Vondra.Foto: ČTK/Luboš Pavlíček

Kajakář Jan Vondra vybojoval druhé místo na Světovém poháru vodních slalomářů ve francouzském Pau a oslavil životní úspěch mezi seniory. Juniorský mistr Evropy z roku 2006 projel jako jediný z deseti finalistů všechny branky čistě a ztratil sekundu a 29 setin na českého rodáka reprezentujícího Francii Etienna Dailleho.

Zatímco před týdnem v úvodním podniku SP v britském Cardiffu vyšla kompletní česká špička slalomářů naprázdno, dnes se reprezentace dočkala hned dvou medailí. Po stříbrném Vondrovi si pro bronz v neolympijské disciplíně kanoistek dojela Kateřina Hošková.

Největšího úspěchu ale česká výprava, které v Pau chybějí olympionici Štěpánka Hilgertová, Stanislav Ježek i deblkanoe Volf, Štěpánek, zaznamenala v nejnabitější kategorii K1 muži. Čtyřiadvacetiletý Vondra z Dukly Brandýs, třetí kajakář v letošním žebříčku Českého poháru, zajel už v semifinále šestý čas. V elitní desítce figuroval i Vavřinec Hradilek, který však ve finále neprojel dvě branky a obsadil devátou příčku.

Mezi kanoisty potěšil domácí publikum dvojnásobný olympijský vítěz Tony Estanguet, který ve svém rodišti vyhrál o téměř osm sekund. Všichni tři Češi Jan Mašek, Tomáš Indruch i Vítězslav Gebas skončili v semifinále.

Závod SP ve vodním slalomu v Pau ve Francii:

Muži:

K1: 1. Daille (Fr.) 100,17 (2), 2. Vondra (ČR) -1,29 (0), 3. Delfour (Austr.) -5,23 (2), …9. Vavřinec Hradilek -101,55 (100), v semifinále 36. Hilgert (oba ČR).
C1: 1. Estanguet (Fr.) 100,79 (0), 2. Kiljanek (Pol.) -7,82 (2), 3. Slafkovský (SR) -7,91 (2), …v semifinále 17. Mašek, 23. Indruch, 28. Gebas (všichni ČR).

Ženy:

C1: 1. Lawrenceová (Austr.) 136,77 (0), 2. Loirová (Fr.) -4,02 (4), 3. Hošková -6,14 (2), …5. Kašparová (obě ČR) -27,65 (6).

16.6.2012 VSTUP DO DISKUSE

Daňové úlevy: odběr krve tři tisíce korun, za registraci nic

Češi nebezpečně tloustnou. Na cukrovku umírá 3,5 tisíce lidí ročně

Německá vláda podle Bildu varuje před chemickým útokem

Německá vláda a Spolkový kriminální úřad (BKA) varují před možností útoku chemikáliemi. Uvedl to dnes deník Bild s odvoláním na zprávu spolkové vlády analyzující rizika v oblasti civilní ochrany.