Kanoista Fuksa a čtyřkajak vybojovali na MS do 23 let bronz

Montemor - Rychlostní kanoista Martin Fuksa vybojoval na mistrovství světa v kategorii do 23 let bronz na 200 metrů a po sobotní obhajobě titulu na dvojnásobné trati získal na šampionátu v Montemoru druhou medaili.

26.7.2015

Martin Fuksa s bronzovou medailíFoto: ČTK/David Taneček

Další bronz pak přidal ve stejné věkové kategorii na kilometru čtyřkajak Tomáš Veselý, Lukáš Nepraš, Patrik Kučera a Radek Šlouf.

Dvaadvacetiletý Fuksa v dnešním finále na sprinterské trati nestačil jen na Henrikase Žustautase z Litvy a Rusa Andreje Kraitora. Bronzem navázal na medaili stejné hodnoty, kterou na této trati získal v červnu na Evropských hrách v Baku. Vrchol roku jej ale čeká až v druhé polovině srpna na mistrovství světa v Miláně, kde bude obhajovat stříbro na 1000 metrů a bronz z poloviční trati z Moskvy a zároveň bojovat o postup na olympijské hry do Ria.

Čtyřkajak, který byl vloni na mistrovství Evropy ve Francii pátý, porazil ve finiši těsně čtvrté Australany. Titul získali v rovněž vyrovnaném souboji Španělé před Maďary.

26.7.2015 VSTUP DO DISKUSE

Oslav sedmdesátého výročí položení základního kamene nové obce Lidice se zúčastnili vzácní hosté.
12 35

Prezident Miloš Zeman převzal symbolický klíč od obce Lidice

Hráči Slavie. Ilustrační foto.
14

Slavia přerušila nadvládu Plzně. Titul slaví v Praze

Chiméra, nebo realita? Číňané chtějí zaplatit podmořský tunel na Krym

Okupace Krymu a sankce vůči Rusku asi jen tak neskončí. Lze to vyvozovat jednak ze závěrů summitu států G7, který skončil na Sicílii a jednak z toho, že se čínští investoři vážně zajímají o budování podmořské komunikace z Kerčského poloostrova na poloostrov krymský.

Muž se zastal taxikářky, útočník ho pobodal

V pátek v půl sedmé večer došlo v Kutné Hoře ke konfliktu mezi čtyřiapadesátiletým mužem a taxikářkou.

Bitva o Mosul je ve finále. Islámský stát drží už jen 10 procent města

Irácká armáda se pohnula opět vpřed. Poslední část Mosulu – kousek Starého města a čtvrť na břehu řeky Tigris jsou posledními místy, kde ještě vládne Islámský stát. Ten nyní kontroluje už jenom deset procent města. Podle odhadů se zde zdržuje už jenom několik stovek bojovníků.