Jihostroj přitom v karlovarské hale začal lépe, vedl 16:13, ale úvodní set nakonec těsným rozdílem prohrál. Pak už domácí hráči stupňovali převahu a v dalších sadách už soupeře nepustili ani k dvacátému bodu. Nejlepší domácí volejbalista Michal Kriško se proti svému bývalému klubu blýskl 17 body.

Kladenští si po hladké výhře v Ústí oddechli. "Jsme rádi za tři body. Po tom, co jsem tu zažil s (libereckou) Duklou, jsem měl obavy. Naštěstí se nenaplnily," řekl kapitán hostů Adam Zajíček. "Vyrobili jsme ale velké množství chyb, naštěstí domácí chybovali ještě častěji," dodal trenér Kladna Milan Fortuník.

Mistrovský Liberec prohrával v Příbrami už 0:2 na sety, nakonec ale dokázal získat dva body za vítězství. Potřetí za sebou zato ztratila pětisetový zápas Odolena Voda, tentokrát prohrála tie-break v Ostravě. "Po dvou koncentrovaných setech jsme trochu vypadli ze hry i zlepšeným výkonem Aera. V pátém setu jsme se vrátili k naší agresivní hře," řekl ostravský kouč Zdeněk Šmejkal.