Královskou etapu Kolem Katalánska ovládl De Gendt, vede Quintana

Port Ainé - Královskou čtvrtou etapu závodu Kolem Katalánska vyhrál s více než minutovým náskokem belgický cyklista Thomas de Gendt. Jako druhý projel po 172 kilometrech cílem v lyžařském středisku Port Ainé ve výšce 1975 metrů nad mořem Kolumbijec Nairo Quintana a posunul se do čela průběžného pořadí.

24.3.2016 AKTUALIZOVÁNO 24.3.2016

Hvězdy (zleva) Joaquin Rodríguez, Alberto Contador a Nairo Quintana v závodu Kolem Katalánska.Foto: ČTK/EFE/Quique García

Nový lídr závodu má náskok osmi sekund před Španělem Albertem Contadorem, který skončil čtvrtý se stejnou ztrátou 1:23 minuty na vítěze, jako měl třetí Australan Richie Porte. V celkové klasifikaci je obhájce prvenství Porte na třetí pozici s mankem 17 sekund na Quintanu.

Na čtvrtou příčku klesl dosud vedoucí Ir Daniel Martin, který dnes na nejlepší nestačil a dojel minutu a 45 sekund za vítězem. Stejnou ztrátu měl na osmém místě loňský vítěz Tour de France Brit Chris Froome.

Cyklistický závod Kolem Katalánska (WorldTour) - 4. etapa (172,2 km):

1. De Gendt (Belg./Lotto) 4:52:04, 2. Quintana (Kol./Movistar) -1:08, 3. Porte (Austr./BMC), 4. Contador (Šp./Tinkoff) oba -1:23, 5. Van Garderen (USA/BMC), 6. Weening (Niz./Roompot) oba -1:36, …94. Hník (ČR/Verva) -21:44, 137. Hirt (ČR/CCC), 138. Vakoč (ČR/Etixx-Quick Step) oba -26:49, 163. Polnický (ČR/Verva) -32:48.

Průběžné pořadí: 1. Quintana 19:01:43, 2. Contador -8, 3. Porte -17, 4. Martin (Ir./Etixx -Quick-Step) -24, 5. Van Garderen -27, 6. Bardet (Fr./AG2R) -32, …87. Hník -33:30, 115. Hirt -45:18, 116. Vakoč -45:36, 163. Polnický -1:00:20.

24.3.2016 VSTUP DO DISKUSE

„Cítíme velkou křivdu," říkají manželé, kteří měli naftu ve své studni

Zdounky – Společně se svou manželkou cítí velkou křivdu a bezmoc poté, co před více než 14 dny zjistili, že jejich do té doby průzračná a kvalitní pitná voda ve studni je kontaminována starou směsí topných olejů. Znehodnocenou vodu nic netušíce několik dní pili.

Zpátky na 'bedně'! Koukalová byla třetí ve sprintu: Je to pozitivní kopanec

Östersund (Švédsko) /FOTOGALERIE/ - Biatlonistka Gabriela Koukalová dojela třetí ve sprintu v Östersundu a poprvé v nové sezoně Světového poháru vystoupila na stupně vítězů. Královna minulé zimy přesně střílela a prohrála jen s vítězkou Marií Dorinovou-Habertovoui z Francie a druhou Finkou Kaisou Mäkäräinenovou.