Cyklista Kreuziger se stal králem Sardinie

Cagliari - Český cyklista zvítězil v pětidílném seriálu před Američanem Hornerem.

27.2.2010

Český cyklista Roman KreuzigerFoto: Deník/Martin Hohn

Český cyklista Roman Kreuziger vyhrál hned při svém prvním startu v sezoně pětidílný závod Kolem Sardinie.

Třiadvacetiletý člen týmu Liquigas se dostal do průběžného vedení vítězstvím ve středeční druhé etapě a trikot lídra udržel až do dnešního cíle v Cagliari.

Druhého Chrise Hornera z USA porazil o čtyři sekundy.

Devátý muž loňské Tour de France Kreuziger tak vyhrál třetí etapový závod v profesionální kariéře. V roce 2008 se prosadil na závodě Kolem Švýcarska, minulý rok triumfoval na Kolem Romandie.

"Určitě mě to hodně potěšilo a dodá mi to morálku do dalších závodů. Je vidět, že jsem v zimě v tréninku odvedl dobrou práci a ze závodů hned zkraje sezony nemusím mít strach. Vážím si toho, protože šlo o středně těžký závod, ve kterém nebylo moc roviny. A i když jel člověk v háku, docela si 'dával'," uvedl na svém oficiálním webu Kreuziger.

V dnešní závěrečné etapě o délce 140,6 km triumfoval domácí Alberto Loddo před svým slavným krajanem Alessandrem Petacchim. Kreuziger dojel v hlavním poli a neztratil na průběžně druhého Hornera ani na třetího Thomase Voecklera z Francie, jenž byl o další dvě sekundy zpět.

"Velký dík patří týmu, bez kterého bych to nedokázal. V poslední etapě kluci vzorově tahali a nakonec jsme to zvládli. Naštěstí to byla jedna z nejklidnějších etap. Jeden člověk po šedesáti kilometrech odjel, sjeli jsme ho a o vítězství se spurtovalo," dodal Kreuziger, jehož na Sardinii ještě čeká v neděli jednorázový závod.

Kolem Sardinie, cyklistický etapový závod - 5. etapa (140,6 km):1. Loddo 3:24:51, 2. Petacchi, 3. Gatto (všichni It.), 4. Galimzjanov (Rus.), 5. Metlušenko (Ukr.), 6. Rossi (It.) všichni stejný čas.

Konečné pořadí: 1. Kreuziger (ČR) 22:08:06, 2. Horner (USA) -4, 3. Voekler (Fr.) -6, 4. Brajkovič (Slovin.), 5. Caruso (It.) oba -10.

27.2.2010 VSTUP DO DISKUSE

Ředitelství OKD. Důl Darkov v Karviné.
9 8

Akcie OKD byly při privatizaci podhodnocené, potvrdil posudek

Kuriózní nehoda se stala v úterý 27.6. kolem sedmnácté hodiny v Čížkovicích.
6

S kombajnem se mezi zátarasy prostě nevešel

Lada Xray Exclusive chce být luxusní crossover. Je to nejdražší model značky

Ruská automobilka si chce také uzmout nějaký ten drobek z koláče oblíbenosti malých crossoverů. Co načala s modelem Xray, nyní rozvíjí s jeho mnohem komfortněji vybavenou verzí Exclusive.

Vlastní profil na Facebooku má už čtvrtina lidstva

Sociální sít Facebook už na celém světě využívá čtvrtina populace. Podle jejího zakladatele Marka Zuckerberga počet uživatelů přesáhl hranici dvou miliard.