Kreuziger si v Katalánsku polepšil na osmé místo

Barcelona - Třetí etapu prestižního cyklistického závodu vyhrál Tondó.

24.3.2010

Český cyklista Roman KreuzigerFoto: Deník/Martin Hohn

Český cyklista Roman Kreuziger dokončil dnešní třetí etapu závodu ProTour Kolem Katalánska na 16. pozici a celkově se posunul na osmé místo průběžného pořadí. Pelotonu se vzdálila trojice domácích jezdců, z nichž si pro vítězství v etapě dojel Xavier Tondó.

Spolu s Tondem ujeli ještě Leon Sanchéz Gil a Joaquín Rodriguéz, který se ujal vedení v průběžném pořadí o deset sekund před Tondem. Kreuziger na něj ztrácí minutu a 22 vteřin.

Peloton se tentokrát na zvlněné trase roztrhal a za trojicí Španělů dojela se ztrátou minuty a 20 sekund pouze devatenáctičlenná skupinka, ve které nechyběl ani Kreuziger.

Další favorité jako Leipheimer, Schleck, Klöden nebo Basso dojeli ještě později a v průběžném pořadí ztrácejí už přes dvě minuty.
Ve čtvrtek je na programu čtvrtá etapa o délce 209,7 km z Oliany do Asca. Závod skončí v neděli v Montmelu.

Cyklistický závod Kolem Katalánska - 3. etapa (185,9 km): 1. Tondó 4:43:23, 2. Rodriguéz stejný čas, 3. Sanchéz Gil (všichni Šp.) -48, 4. Casar (Fr.), 5. Kreder (Niz.), 6. Roche (Ir.), …16. Kreuziger (ČR) všichni -1:20.

Průběžné pořadí: 1. Rodriguéz 9:04:12, 2. Tondó -10, 3. Sanchéz Gil -48, 4. Roche, 5. Koren (Slovin.), 6. Hesjedal (Kan.) všichni -1:20, …8. Kreuziger -1:22.

24.3.2010 VSTUP DO DISKUSE

Babiš: Jsem manažer obyvatel této země a mám co nabídnout

Spuštění první fáze EET i snahy o zavedení různých výjimek udaly tón veřejné debatě končícího týdne. Kromě toho byl přijat zákon o střetu zájmů, který bude mít pro Andreje Babiše dalekosáhlé důsledky. Není divu, že během rozhovoru občas křičel, odbíhal pro různé materiály a maily od občanů, kroutil hlavou, ale také se srdečně smál. I když tvrdí, že je naštvaný, hlavně na Bohuslava Sobotku, evidentně je odhodlaný poprat se o vítězství ve volbách a další čtyři roky vést zemi.

Martin Svoboda: Za jedovatý alkohol má být potrestán výrobce, ne prodejce

/ROZHOVOR/ Když v září 2012 pacient havířovské nemocnice řekl lékařům, že oslepl po vypití alkoholu, který koupil jeho bratr ve stánku pod náměstím TGM v Havířově-Šumbarku, byl to stánek, kde byl provozní Martin Svoboda a kde šťárou policie, hygieniků a celníků začala metylová kauza, která zasáhla celou republiku a dokonce překročila její hranice.