Kreuziger v závodu Kolem Romandie ztratil osmnáct vteřin

Lausanne - Cyklista Roman Kreuziger ztratil v prologu závodu Kolem Romandie na vítězného Brita Gerainta Thomase 18 sekund a obsadil 49. místo. Thomas vyhrál v Lausanne na trati dlouhé 3,3 kilometru o pět sekund před Italem Giacomem Nizzolem.

24.4.2012

Roman Kreuziger.Foto: ČTK

Třetí skončil mistr světa v závodu s hromadným startem Brit Mark Cavendish, jenž se vrátil k závodům po několikatýdenní pauze, během níž se stal otcem.
V
ítězný Thomas profitoval i z toho, že jel na suché silnici, zatímco jezdci v závěru startovní listiny včetně řady favoritů po dešti absolvovali prolog na mokru. Mezi posledními jel Kreuziger a pole uzavíral obhájce titulu Australan Cadel Evans. Loňský vítěz Tour de France skončil se ztrátou 20 sekund o jedenáct míst za českým cyklistou.

"Asi posledním patnácti lidem pršelo. Byla tam jedna zatáčka a radši jsem v ní nebláznil. Je lepší ztratit pět vteřin než skončit na zemi," uvedl Kreuziger na svém webu. "Jsem klidný. Z nás, co jsme startovali vzadu, zajel dobře jen Wiggins. Evans nebo Basso taky ztratili. Hlavně jsem rád, že se dostávám z nachlazení. Snad to bude každý den lepší," prohlásil český jezdec.

Vítězný Thomas, jenž před třemi týdny pomohl britskému kvartetu k triumfu na MS v dráhové cyklistice v Melbourne ve stíhacím závodu, se prý startu ve Švýcarsku dozvěděl teprve před deseti dny. "Na kopce teď nemám dobré nohy. Budu pomáhat Cavendishovi ve sprintech a Bradleymu (Wigginsovi), který jede na celkové pořadí," řekl člen stáje Sky.

Závod Kolem Romandie, který v roce 2009 Kreuziger vyhrál, vyvrcholí v neděli další časovkou v Crans Montaně.

Cyklistický etapový závod Kolem Romandie - prolog na 3,3 km

1. Thomas (Brit.) 3:29, 2. Nizzolo (It.) -5, 3. Cavendish (Brit.), 4. Rogers (Austr.), 5. Vandewalle všichni -6, 6. Vermote (oba Belg.) -8, …49. Kreuziger (ČR) -18.0

24.4.2012 VSTUP DO DISKUSE

Veslařský svět v černém. V Mařaticích pohřbili nadějného veslaře Michala Plocka

Uherské Hradiště – S juniorským mistrem Evropy i mistrem světa dvaadvacetiletým Michalem Plockem se přišly v pondělí 5. prosince rozloučil na jeho poslední cestě zhruba dvě stovky známých, přátel a rodinných příslušníků do obřadní síně hřbitovu v Uherském Hradišti, Mařaticích. Talentovaný veslař a nástupce Ondřeje Synka byl 28. listopadu nalezen mrtvý v loděnici pražské Dukly, za níž vesloval.

CNN: Pražské vánoční trhy jsou mezi desítkou nejlepších na světě

Praha - Mezi desítku nejlepších vánočních trhů na světě zařadila americká televizní stanice CNN tržiště na Staroměstském a Václavském náměstí v Praze. Reportér zaměřený na cestování ocenil každodenní otevírací dobu stánků i blízkost obou hlavních tržišť, stejně jako kvalitu zdejších klobás a piva.