Lehká čtyřka bez kormidelníka na úvod SP na medaili nedosáhla, skončila šestá

Varese - Čtyřka bez kormidelníka lehkých vah Miroslav Vraštil, Jiří Kopáč, Michal Humpolec a Ondřej Vetešník obsadila na úvodním podniku Světového poháru ve veslování ve Varese šesté místo.

17.4.2016 AKTUALIZOVÁNO 17.4.2016

Veslaři Miroslav Vraštil a Jiří Kopáč v akci.Foto: ČTK/AP

Jedna ze tří českých lodí, která už má jistou účast na olympijských hrách v Riu de Janeiro, se v první polovině finálové jízdy pohybovala na čtvrté pozici, nakonec dojela jako poslední téměř 14 sekund za vítěznými Švýcary.

Do Ria se vedle čtyřky "bez" lehkých vah zatím kvalifikovali skifařka Miroslava Topinková-Knapková, která ve Varese stačila jen na sobotní finále C, a Ondřej Synek. Úřadující světový šampion ve skifu plánuje zahájit mezinárodní sezonu až na začátku května na mistrovství Evropy.

První závod Světového poháru ve veslování ve Varese (Itálie):

Muži:

Skif: 1. Martin (Chorv.) 7:10,230.
Skif leh. vah: 1. Hrvat (Slovin.) 6:55,350.
Dvojka bez korm.: 1. Reilly-O'Donnell, Tarrant (Brit.) 6:40,060.
Dvojka bez korm. leh. vah: 1. Kessler, Peschel (Něm.) 6:36,770.
Dvojskif: 1. M. Sinkovič, V. Sinkovič (Chorv.) 6:33,100.
Dvojskif leh. vah: 1. Thompson, Smith (JAR) 6:41,130.
Čtyřka bez korm.: 1. USA 6:09,880.
Čtyřka bez korm. leh. vah: 1. Švýcarsko 6:16,910, …6. ČR (O. Vetešník, Kopáč, Humpolec, Vraštil) 6:30,430.
Párová čtyřka: 1. Rusko 6:02,180.
Osma: 1. Nizozemsko 5:42,720.

Ženy:

Skif: 1. Zeemanová (Kan.) 7:49,410, …finále C: 1. Topinková-Knapková (ČR) 7:38,640.
Skif leh. vah: 1. Keijserová (Niz.) 7:36,610.
Dvojka bez korm.: 1. Christowitzová, Persseová (JAR) 7:32,020.
Dvojskif: 1. Fularczyková, Madajová (Pol.) 7:19,820.
Dvojskif leh. vah: 1. Chuang Wen-i, Pchan Fej-chung (Čína) 7:19,890, …finále C: 4. A. Žabová, Kociánová (ČR) 7:30,430.
Párová čtyřka: 1. Polsko 6:36,340.
Osma: 1. Nizozemsko 6:22,380.

17.4.2016 VSTUP DO DISKUSE

Aston Martin postaví 25 nových exemplářů modelu DB4 GT. Cena je astronomická

Britská automobilka Aston Martin se vrátí k výrobě vozu, jehož život byl původně vymezen lety 1959 až 1963. Příští rok totiž obnoví produkci slavného modelu DB4 GT, v plánu je stavba 25 kusů.

Taneční soutěž StarDance vyhrál Piškula před Bankem a Plodkovou

Praha - Vítězem osmé řady taneční soutěže StarDance se stal herec Zdeněk Piškula, který tančil s Veronikou Lálovou. Ve finále dnes předstihl lyžaře Ondřeje Banka s Evou Krejčířovou. Třetí skončila v diváckém hlasování herečka Jana Plodková s Michalem Padevětem. Odborná porota v přímém přenosu České televize ohodnotila stejným počtem bodů dnešní výkony Piškuly a Plodkové, Bank v tomto pořadí zůstal třetí.