Liberec nestačil na Ostravu ve třech setech

Liberec – Volejbalistky Liberce měly zápas dobře rozehraný, ale nakonec prohrály 0:3.

11.2.2011

Volejbalistky Liberce (v modrém) v duelu s Ostravou.Foto: Deník/Jan Škvára

Liberecké vstoupily do utkání solidně a vše nasvědčovalo tomu, že získají první set. Jenže nedokázaly dotáhnout dobře rozehranou partii do konce (21:17) a ztratily ho, i když těsně v koncovce.

„Bylo to nadějně rozehrané, i když netvrdím, že jsme hráli skvělý volejbal. Mohli jsme ale soupeře porazit. Dobře jsme bránili a na útoku možná více štěstí, ale když za stavu 21:17 nevyhraje set, tak vyhrávat nemůže. A od toho se odvíjel celý zápas,“ sdělil trenér Hořínek.

Podobný byl vývoj i ve druhém dějství, ale hra již nebyla tak dobrá. „Ještě jsme mohli zápas zlomit,“ podotkl trenér.

Prohraný druhý set se pochopitelně promítl do hlav hráček Liberce a třetí set byl z jejich strany slabý. Ostrava brzy vedla 5:1, i když se domácí zvedly a vyrovnaly na 7:7, v dalším průběhu již nedokázaly dotáhnout až desetibodový náskok soupeřek (13:23). Za stavu 14:24 Liberecké odvrátily tři mečboly, ale již ne čtvrtý.

„Už to byla zoufalá hra a hlavně hlavy dole. To by se proti takovému soupeři, jakým je Ostrava, nemělo stávat. Rozhodně je nepodceňuji, ale rozhodně to není žádný super tým, od kterého bychom měli dostat 0:3. A navíc doma,“ dodal nespokojený Hořínek.

Extraliga volejbalistek - 12. kolo:

Liberec - Ostrava 0:3 (-22, -23, -17), Brno - Olomouc 3:1 (23, 19, -12, 22), Střešovice - Frýdek-Místek 2:3 (18, -21, 21, -11, -5), Slavia Praha - Olymp Praha 3:0 (19, 23, 22), Šternberk - Přerov 1:3 (19, -16, -22, -16).

1. Brno 12 10 2 33:9 982:787 22
2. Olomouc 12 9 3 31:14 1048:868 21
3. Olymp Praha 12 9 3 27:13 942:828 21
4. Přerov 12 8 4 28:17 1029:917 20
5. Slavia Praha 12 8 4 27:19 1002:984 20
6. Ostrava 12 6 6 25:21 995:1000 18
7. Frýdek-Místek 12 6 6 22:23 994:983 18
8. Liberec 12 2 10 8:33 780:975 14