Liberec uspěl a dál drží těsný náskok před Budějovicemi

Praha - Po vítězství v Českém poháru drží liberečtí volejbalisté i první příčku v extralize. V domácím prostředí opět nedovolili překvapení a porazili Brno 3:1.

23.2.2013

Volejbalisté Liberce se radují z vítězství.Foto: Deník/Vít Černý

Nyní čeká Duklu náročný týden. Už 27. února hraje první zápas semifinále Vyzývacího poháru v italské Piacenze, odvetu v Liberci bude hostit hned v sobotu 2. března.

Severočeši dál vedou extraligu o bod před Českými Budějovicemi, které ztratily v Havířově úvodní set, ale pak potvrdily roli favorita. Druhou sadu vyhráli obhájci titulu těsně 25:23, ale pak už dominovali.

"Začali jsme vlažně a domácí nás od začátku tlačili dobrým servisem. Druhý set jsme si vybojovali až v koncovce. Další sety byly z naší strany už v pořádku," řekl kouč Jihostroje Jan Svoboda. "Dva sety jsme favorita trápili. Potom se naše hra odvíjela od horší přihrávky. S takovým soupeřem musíme hrát celé utkání naplno," uvedl kapitán Havířova Radomír Neusser.

Třetí Příbram vyhrála v Odoleně Vodě snadno 3:0, zato čtvrtý Zlín svedl s Ostravou pětisetovou bitvu. Hosté si zajistili alespoň bod výhrou 30:28 ve čtvrté sadě.

Uniqa extraliga volejbalistů - 19. kolo:

Havířov - České Budějovice 1:3 (21, -23, -12, -14)
Nejvíce bodů: Kramar 18, Hukel 14, Kotas 9 - Novotný 16, Rojas 11, Mach 10.

Zlín - Ostrava 3:2 (-18, 21, 22, -28, 10)
Nejvíce bodů: Čechmánek 21, Kostoláni 16, Kolář a Navláčil po 14 - Michalovič 28, Mauler 20, Fořt 15, Wolff a Široký po 11.

Liberec - Brno 3:1 (-23, 15, 19, 22)
Nejvíce bodů: Hadrava 20, Kaminski a Hýský po 18 - Katona 17, Mlčuch 13, Kuliha 11.

Odolena Voda - Příbram 0:3 (-20, -23, -19)

ČZU Praha - Benátky nad Jizerou 3:1 (-21, 19, 16, 18)

Utkání Ústí nad Labem - Staré Město bylo kvůli sněhové kalamitě odloženo na 28. února.

Akcie OKD byly při privatizaci podhodnocené, potvrdil posudek

Kuriózní nehoda se stala v úterý 27.6. kolem sedmnácté hodiny v Čížkovicích.
6

S kombajnem se mezi zátarasy prostě nevešel

Lada Xray Exclusive chce být luxusní crossover. Je to nejdražší model značky

Ruská automobilka si chce také uzmout nějaký ten drobek z koláče oblíbenosti malých crossoverů. Co načala s modelem Xray, nyní rozvíjí s jeho mnohem komfortněji vybavenou verzí Exclusive.

Vlastní profil na Facebooku má už čtvrtina lidstva

Sociální sít Facebook už na celém světě využívá čtvrtina populace. Podle jejího zakladatele Marka Zuckerberga počet uživatelů přesáhl hranici dvou miliard.