Liberec ve volejbalové LM na favorita nevyzrál, padl ve třech setech

Liberec - Volejbalisté liberecké Dukly prohráli ve svém prvním utkání v Lize mistrů s polským Belchatówem jasně 0:3. Domácí potrápili favorita skupiny E i celé soutěže jen ve druhé sadě, než podlehli 16:25, 22:25 a 19:25.

5.11.2015

Volejbalisté Liberce blokují smeč Belchatówa.Foto: ČTK/Radek Petrášek

Ze začátku byl cítit respekt domácích ze silného soupeře a první bod získali až při čtvrté rozehře. Náskok polského týmu rychle narůstal a potvrzovala se individuální kvalita kádru Belchatówa. V hokejové hale se Liberečtí snažili riskovat podání více, než jsou zvyklí, a často chybovali. O první set přišli bez většího odporu.

Ve druhém setu zahrála Dukla první úspěšný blok, chytla se a méně chybovala. Dlouho se držela ve hře a vedla 16:14. Hvězdný Wlazly pomohl osminásobnému polskému mistrovi rychle srovnat a koncovku si favorit pohlídal. Ve třetím setu se znovu projevil rychlejší a důraznější útok Belchatówa. Liberec prohrával už o devět bodů. V závěru jen využil střídání soupeře a prohra v sadě nebyla tak vysoká.

Druhý zápas čeká Duklu 17. listopadu v belgickém Roeselare, které už ve středu prohrálo s italským celkem Lube Civitanova 1:3.

Volejbalová Liga mistrů - 1. kolo skupiny E:

Liberec - Belchatów 0:3 (-16, -22, -19)
Rozhodčí: Kellenberger (Něm.), Mitev (Bulh.). Čas: 82 min. Diváci: 2800.
Sestava a body Liberce: Leikep 10, Janouch 3, Správka 2, Staněk 5, Patucha 10, Kriško 7, libero Kopáček - Zajíček, Galabov. Trenér: Nekola.
Nejvíce bodů Belchatówa: Marechal 18, Wlazly 11, Conte 10.

1. Belchatów 1 1 0 0 0 3:0 75:57 3
2. Civitanova 1 1 0 0 0 3:1 99:79 3
3. Roeselare 1 0 0 0 1 1:3 79:99 0
4. Liberec 1 0 0 0 1 0:3 57:75 0

5.11.2015 VSTUP DO DISKUSE

„Cítíme velkou křivdu," říkají manželé, kteří měli naftu ve své studni

Zdounky – Společně se svou manželkou cítí velkou křivdu a bezmoc poté, co před více než 14 dny zjistili, že jejich do té doby průzračná a kvalitní pitná voda ve studni je kontaminována starou směsí topných olejů. Znehodnocenou vodu nic netušíce několik dní pili.

Zpátky na 'bedně'! Koukalová byla třetí ve sprintu: Je to pozitivní kopanec

Östersund (Švédsko) /FOTOGALERIE/ - Biatlonistka Gabriela Koukalová dojela třetí ve sprintu v Östersundu a poprvé v nové sezoně Světového poháru vystoupila na stupně vítězů. Královna minulé zimy přesně střílela a prohrála jen s vítězkou Marií Dorinovou-Habertovoui z Francie a druhou Finkou Kaisou Mäkäräinenovou.