Liberec vrátil Ostravě pohárovou prohru a zabouchnul jí vrátka od play off

Praha - Předloňský volejbalový mistr a vítěz nedávného Českého poháru Ostrava bude chybět v extraligovém play off. V předposledním kole její osud zpečetil lídr tabulky Liberec, který doma ostravský tým porazil 3:0.

7.3.2015

Volejbalisté Liberce se radují z vyhraného setu.Foto: Deník/Martin Bergman

Dukla Liberec ve čtvrtek šetřila hráče základní sestavy a v Odoleně Vodě přišla o neporazitelnost v sezoně, dnes už znovu v nejsilnějším složení vrátila Ostravě porážku z pohárového finále. Svěřenci reprezentačního kouče Zdeňka Šmejkala už lepší než devátí být nemůžou a sezona pro ně skončí ve čtvrtek zápasem s Havířovem.

Druhé místo v lize potvrdili mistři z Českých Budějovic, který ze zápasu s šestým ČZU Praha udělali jasnou záležitost. Hostům se dnes nevedlo, v žádném setu se nedostali přes 17 bodů. Volejbalisté Jihostroje oplatili ČZU porážku z Prahy 2:3 a fanouškům ukázali, že jejich forma před play off jde nahoru.

"Dneska si z nás Jihostroj udělal trhací kalendář. Nám se nedařilo hlavně na příjmu, oni byli lepší ve všech činnostech. Doufám, že v play off to bude lepší," řekl lídr ČZU Donovan Džavoronok, druhý nejvíce bodující hráč soutěže.

V pořadí 21. kolo zakončí pondělní televizní dohrávka mezi třetím Karlovarskem a Odolenou Vodou.

Uniqa extraliga volejbalistů - 21. kolo:

Příbram - Brno 3:0 (23, 16, 18)
Nejvíce bodů: Josefacki 12, Böhm 10, Čížek 7 - Smrčina 17, Zmrhal 9.

České Budějovice - ČZU Praha 3:0 (16, 16, 17)
Nejvíce bodů: M. Kriško 17, R. Mach, Sobotka, Fila a Kuliha po 8 - Kuboš 9, Džavoronok a Křesťan po 6.

Liberec - Ostrava 3:0 (24, 23, 21)
Nejvíce bodů: Patucha 13, Zajíček 11, T. Kriško a Leikep po 9 - Riecks 11, Široký 10, Rehák 8.

Ústí nad Labem - Zlín 0:3 (-18, -21, -21)

Havířov - Benátky nad Jizerou 0:3 (-17, -15, -13)

KP Brno - Prostějov 0:3 (-20, -14, -19)
Nejvíce bodů: Fieldová 20, Toufarová 7, Petrovičová 5 - Simonová 16, Borovinšeková 9, Markevičová 7.

Frýdek-Místek - Olymp Praha 3:1 (22, -21, 18, 22)

Olomouc - Šternberk 3:0 (23, 17, 22)
Nejvíce bodů: Dedíková 11, Tinklová 9 - M. Janečková 13, Oborná 8.

Ve věku 69 let zemřel kytarista Radim Hladík

Praha -Ve věku 69 let zemřel dnes ráno kytarista Radim Hladík, který mimo jiné stál u zrodu legendární kapely Blue Effect, sdělil to současný zpěvák kapely Honza Křížek. Hladík podlehl následkům fibrózy plic, se kterou bojoval několik let. Sedmdesátiny by oslavil 13. prosince.

Záchranáři našli části těl obětí havárie indonéského letadla

Jakarta - Indonéští záchranáři dnes našli části těl v moři v oblasti, kde v sobotu havarovalo policejní letadlo se 13 osobami na palubě. Oznámil to na tiskové konferenci šéf Indonéské pátrací a záchranné agentury (BASARNAS) s tím, že ostatky pravděpodobných obětí byly nalezeny v místě, kde už vesničané dříve vylovili sedadlo z letadla a vak obsahující mobilní telefon a policejní doklady.

Skvělá Koukalová slaví první letošní triumf. Ovládla stíhací závod!

Östersund /FOTOGALERIE/ - Biatlonistka Gabriela Koukalová vyhrála stíhací závod Světového poháru v Östersundu. Do vedení se dostala už po úvodní střelbě a do cíle dojela o osm sekund před Němkou Laurou Dahlmeierovou. Pořadí v čele SP je opačné, Dahlmeierová vede před Koukalovou o 25 bodů. Eva Puskarčíková skončila ve Švédsku na osmém místě, což je její nejlepší individuální výsledek v SP, Lucie Charvátová byla dvanáctá a Veronika Vítková osmnáctá.