Los Angeles Clippers na úvod play off smetli obhájce titulu ze San Antonia

Los Angeles – Basketbalisté Los Angeles Clippers vstoupili do vyřazovacích bojů v play off NBA vítězstvím nad obhájci titulu ze San Antonia 107:92. V nedělním programu zvítězily všechny výše nasazené celky.

20.4.2015

Tim Duncan ze San Antonia (vlevo) se snaží zakončit přes bránící dvojici Chris Paul a Kawhi Leonard.Foto: čtk

Clippers vyhráli první čtvrtinu 30:18 a ve zbytku utkání si udržovali náskok. San Antonio v závěru první půle zkusilo takticky faulovat špatného střelce trestných hodů DeAndrého Jordana, ale i tak domácí vedli v poločase o šest bodů. Ve třetí části si Clippers vypracovali dvouciferný náskok především díky Chrisi Paulovi a bylo po zápase.

„Jejich obrana prostě předčila náš útok," řekl trenér poraženého týmu Gregg Popovich. „Přitom v poločase to ještě vypadalo dobře, ale pak začali být mnohem agresivnější a pohyblivější, s čímž jsme se v ofenzivě nedokázali vyrovnat," dodal.

Paul byl nejlepším střelcem utkání s 32 body, Blake Griffin přidal 26 bodů a 12 doskoků. Spurs vedl Kawhi Leonard s 18 body, ale celkový úsek zápasu s ním na hřišti Spurs prohráli o 21 bodů.

Irving a LeBron James dovedli Cleveland k výhře

Poprvé od roku 2010 se do play off vrátili hráči Clevelandu, kteří přehráli Boston 113:100. Kyrie Irving při svém debutu ve vyřazovacích bojích nastřílel 30 bodů, LeBron James přidal 20 bodů a Kevin Love o bod méně. Celtics nestačilo 22 bodů a deset asistencí Isaiaha Thomase.

Nejvýše nasazený celek Východní konference Atlanta porazila v úvodním utkání série Brooklyn 99:92. Kyle Korver k výhře přispěl 21 body, po 17 bodech nastříleli Jeff Teague a DeMarre Carroll. Nets vedli se 17 body Brook Lopez a bývalý hráč Hawks Joe Johnson.

Memphis Grizzlies porazili Portland 100:86 a hvězdou utkání byl trochu překvapivě Beno Udrih. Domácí rozehrávač jako náhradník nastřílel 20 bodů a nasbíral sedm doskoků i asistencí, což jako poslední hráč z lavičky v play off předvedl Nick Van Exel před dvanácti lety.

V dresu Portlandu se dostal na 32 bodů LaMarcus Aldridge, ale proměnil jen třináct z 34 střel z pole. Damian Lillard se trefil pouze pětkrát z 21 pokusů a zůstal na 14 bodech.

Výsledky play off NBA

VÝCHODNÍ KONFERENCE

Atlanta - Brooklyn 99:92, Cleveland - Boston 113:100.

ZÁPADNÍ KONFERENCE

LA Clippers - San Antonio 107:92, Memphis - Portland 100:86.

20.4.2015 VSTUP DO DISKUSE

Norský Barnevernet versus český dědeček. Jiří Pavelka podává v Norsku žalobu

Praha - Do boje s norským Barnevernetem se pustil dědeček dvou chlapců, které úřady v roce 2011 odebraly české matce Evě Michalákové a jejímu manželovi Josefovi. Důvodem mělo být údajné zanedbávání, fyzické týrání a sexuální zneužívání. Podle tamní policie a lékařů se podezření Barnevernu nepotvrdilo. Úřady a následně soudy ale považovaly zjištění za natolik vážná, že děti ponechaly u pěstounů. Dnes devítiletý David a jedenáctiletý Denis žijí odděleně, každý v jiné pěstounské rodině.

Protikuřácký zákon má Kalousek za další regulaci živnostníků

Praha - Předseda opoziční TOP 09 Miroslav Kalousek má dnes schválený protikuřácký zákon za další regulaci podnikání. Novinářům ve Sněmovně řekl, že za normálních okolností by pro normu hlasoval, dnes ale postupoval opačně kvůli tomu, že jde o další z regulačních opatření namířených kabinetem ČSSD, ANO a KDU-ČSL proti živnostníkům. Sněmovní klub jeho strany neměl k hlasování stanoven jednotný postup.

Neomezený tarif za hubičku! Nemocnice dohodla extrémně levné volání

Olomouc – Zaměstnanci Vojenské nemocnice Olomouc mohou telefonovat bez obav o provolané minuty. Vedení nemocnice se totiž podařilo uzavřít s operátorem O2 mimořádně výhodnou smlouvu.