Pouze 175 centimetrů vysoký rozehrávač Nate Robinson z New York Knicks vyhrál jako první basketbalista v historii potřetí soutěž ve smečování vpředvečer Utkání hvězd NBA.

Ve finále porazil nováčka DeMara DeRozana z Toronta a své vítězství oslavil spolu s roztleskávačkami týmu amerického fotbalu Dallas Cowboys, které se snažily oživit tentokrát nepříliš nápaditou podívanou.

Soutěže se odehrály v hale Dallasu Mavericks American Airlines Center, nedělní exhibiční zápas ale bude hostit Cowboys Stadium. V hledišti arény pro americký fotbal se očekává návštěva 90.000 diváků.

O další trofej pro vítěze atraktivní soutěže v zarážení míče do koše se Robinson už ucházet nechce. "Ne, ne, ne. Myslím, že už bych to neunesl. Jsem rád, že mám tuhle třetí. Je to naposledy," řekl pětadvacetiletý hráč, který premiérově získal trofej v roce 2006 jako nováček a vloni triumf zopakoval.

Soutěž ve střelbě trojek vyhrál Paul Pierce z Bostonu, jenž nastoupil s cílem napravit svoji poslední účast z roku 2002, kdy naprosto propadl. "Pracoval jsem na tom a jsem na to pyšný. V roce 2002 jsem vyhořel, tady jsem chtěl konečně předvést show," uvedl Pierce. Při střelbě z různých pozic získal tentokrát ve finále 20 bodů a porazil Stephena Curryho z Golden State (17) a Chaunceyho Billupse z Denveru (14). Před osmi lety se Pierce musel spokojit jen s osmi body, což sám považoval za trapný rekord.

Šest dnů po 36. narozeninách ukázal rozehrávač Phoenixu Steve Nash, že nepatří do starého železa, a vyhrál soutěž ve všestrannosti před trojicí soupeřů, kterým ještě nebylo 26 let. V soutěži, při níž basketbalisté zdolávají trať s překážkami, driblují, přihrávají a střílejí, zopakoval triumf z roku 2005. Ve finále porazil o 11 let mladšího Derona Williamse z Utahu, šampiona z roku 2008.

"Před finále jsem se Derona ptal, jestli můžu v rámci handicapu startovat až z druhého stanoviště," žertoval Nash, který ještě v pátek asistoval u zapálení olympijského ohně v domovské Kanadě. "Nestihl jsem si to tu vyzkoušet a byl trochu rozhozený z toho cestování, tak jsem jen doufal," dodal Nash.

Trio pod hlavičkou Team Texas ve složení Dirk Nowitzki (Dallas), Becky Hammonová (San Antonio) a Kenny Smith (bývalý hráč Houstonu) ovládlo týmovou střeleckou exhibici.