"Bylo to něco speciálního, těžko něco podobného někdy zopakujeme," uznal kouč United Alex Ferguson. Manchester zaznamenal svůj nejvýraznější triumf na evropské scéně, naopak Řím utrpěl svůj největší pohárový debakl. United se zároveň postarali o nejvyšší výhru ve vyřazovací části Ligy mistrů. Absolutní rekord soutěže drží Juventus Turín, který v sezoně 2003/04 v základní skupině deklasoval Olympiakos Pireus 7:0.

Manchester navíc poprvé od roku 1984 dokázal postoupit do dalšího kola, když v prvním utkání prohrál. Nyní se mu konečně obrat povedl. Úterní galapředstavení rozechvělo i Fergusona, který United vedl za dvacet let ve funkci už do více než 200 pohárových bitev. "Byla to ta nejkrásnější noc v evropském měřítku," rozplýval se Sir Alex, pro kterého měl úterní úspěch velký význam i proto, že postrádal čtyři hráče ze základní sestavy. Teď ale Manchester stále může snít o tom, že zopakuje "treble" z roku 1999 - tedy vítězství v lize, domácím poháru i Lize mistrů.

Ferguson si cenil hlavně toho, jak se jeho tým dokázal otřepat z minulé prohry v Římě a sobotního nezdaru v Portsmouthu. "Měli jsme dva špatné výsledky, ale velké týmy se přes takové nezdary dokážou přenést. Právě to se povedlo i nám. Hráli jsme zkrátka fantasticky," liboval si Ferguson. "Rychlost naší hry a údernost byly absolutně fantastické," poznamenal Ferguson, jehož tým v semifinále vyzve lepšího z dvojice AC Milán - Bayern Mnichov.

Ferguson i jeho svěřenci se shodovali, že jim v odvetě pomohl rychlý gól záložníka Carricka z jedenácté minuty zápasu. Po devatenácti minutách nažhavené domácí fotbalisty hřál už tříbrankový náskok. "Stane se, že dáte první a druhý gól, někdy i třetí, a pak sundáte nohu z plynu a dovolíte soupeři, aby se vám přiblížil. Ale my jsme tentokrát nezpomalili, hlavně naši útočníci byli neuvěřitelní," uvedl Carrick, autor dvou branek a jeden z hlavních hrdinů zápasu.