Opava – Opavští basketbalisté ve středu zastavili svitavský rozlet. Svého protivníka doslova zničili, velmi slušným výkonem se prezentoval mladý rozehrávač Radim Klečka, který si hodně nahlas říká o pevnější pozici v prvním týmu.

23.3.2011 3
9 fotografií

Ilustrační foto.Foto: DENÍK / František Géla

Svitavy přijely do Slezska naladěny na vítězné vlně a začaly odhodlaně, hned po rozskoku se míče zmocnil George, najel pod koš, kde přihrál Horákovi a ten otevřel skóre, navíc byl ještě faulován a proměněnou šestkou poslal nováčka do vedení 0:3. Slezané briskně odpověděli trojkou Šiřiny.

Po svitavském koši namazal Dygrýn Menovi, ale naštěstí za záchrannou brzdu zatáhl blokem Miklóšik. Následná trojka Dygrýna, poslala Opavské do vedení. Domácí zkvalitnili obranu a jen kvůli nedůraznému zakončení pod košem nešli rychle do velkého trháku. V 9. minutě zapomněl Meno na Blažka, který nikým neatakován zvyšoval na 18:9, závěr první desetiminutovky ozdobil efektním nájezdem Šiřina – 22:12.

Druhá čtvrtina žádnou změnu v obrazu hry nezměnila. Opava dobrou obranou toho svému protivníkovi příliš nedovolovala. Tomu navíc nešly ani šestky, jako v případě Kramného. V 16. minutě hledal pod košem drze mladý Klečka Blažka, Svitavští útok sice zastavili, Slezanům to na dobré náladě ale neubralo, v této chvíli vedli 35:17.

Ovšem v další části tohoto hracího období odešla Opavě střelba, navíc se její hráči přestávali vracet a Quantu se podařilo třemi body Horáka alespoň mírně korigovat skóre.

V prvních třech minutách druhého poločasu dali domácí rychlých deset bodů a definitivně tím zlomili odpor nováčka Mattonky.

„Vítězství Opavy bylo naprosto zasloužené, rozhodnutí padlo už v prvním poločase, kde nás domácí přehrávali ve všech herních činnostech,“ řekl trenér Svitav Tomáš Pětivlas. „Nebyli jsme schopni Opavě odporovat. Dobře hrál Kratochvíl, velké problémy jsme měli s průniky Jakuba Šiřiny,“ pokračoval trenér Svitav, pro jeho tým šlo o první porážku v nadstavbě.

„Ze začátku to nebylo jednoduché utkání. S přibývajícími minutami jsme si začali více věřit, hráli jsme koncentrovaně a zaslouženě dotáhli zápas do vítězného konce,“ hodnotil utkání opavský trenér David Klapetek. „Doufám, že na tento výkon navážeme i v sobotu,“ doplnil trenér Opavy.

BK Opava – Svitavy 82:64(22:12, 41:27, 62:40)
Body:
Šiřina 18, Kratochvíl 16, Klečka 11, Štec 11, Dygrýn 10, Blažek 6, Strnisko 6, Miklóšik 4 – Meno 15, Horák 12, George 9, Kramný 5, Macela 5, Harcar 5, Špaček 5, Teplý 5, Šindelář 1. Rozhodčí: Paulík, Holubek, Večeřa. Fauly: 19:20. TH: 21/15:23/13. Trojky: 7:3. 5 chyb: 37. Dygrýn. Diváci: 523. Nejlepší hráč: Jan Kratochvíl

Autor: Roman Brhel