McIlroy může být v klidu, už před finále má jistý triumf v Race to Dubai

Antalya - Už nemůže být sesazen. Vedoucí muž golfového světového žebříčku Rory McIlroy má jisté prvenství v celoročním hodnocení seriálu evropské PGA Tour Race to Dubai.

16.11.2014

Rory McIlroy na British Open.Foto: ČTK/AP/Peter Morrison

Týden před finálovým turnajem ve Spojených arabských emirátech už severoirský golfista nemůže přijít o první místo ve finančním žebříčku, který vede s částkou 5,4 milionu eur.

První hráč světa navázal na stejný triumf z roku 2012, definitivu celkového prvenství mu zajistily výsledky turnaje v Antalyi, kde McIlroy ani nestartoval. Teoretické šance na jeho předstižení měli Španěl Sergio García, Velšan Jamie Donaldson a Marcel Siem z Německa, nikdo z nich ale v Turecku nedosáhl na potřebné vítězství; Siem z nich skončil nejlépe osmý. Turnaj vyhrál Američan Brooks Koepka.

Pětadvacetiletý McIlroy má za sebou nejlepší rok v kariéře. Vyhrál i finanční žebříček americké PGA Tour (8,3 milionu dolarů), kde se mezi jeho třemi triumfy skvějí vítězství na majorech British Open a PGA Championship. Další dva turnaje vyhrál v evropské sérii. Finále v Dubaji si po pauze nenechá ujít, na startu tam od čtvrtka bude 60 nejlepších hráčů podle evropského finančního žebříčku.

16.11.2014 VSTUP DO DISKUSE

předseda představenstva OSA Roman Strejček
2

OSA utřela nos. Poplatky o 50 procent neporostou

Automatické sněhové řetězy Gecko.

Nový prezident? Nebude to tak černé, říkají krajani

Washington – Od Trumpova prezidentství si americký Čech Daniel Sidzina slibuje snadnější podnikání, pokud jde například o jednání s úřady či výši daní. „Černé to určitě nebude. To se říká vždycky, říkalo se to i za Obamy," řekl Sidzina, který je v USA od konce 90. let a provozuje tu restauraci Bistro Bohem.

Muž se snažil přebrodit řeku. Zabil ho krokodýl

Sedmačtyřicetiletého muže zabil krokodýl na severu Austrálie, když se muž společně se dvěma ženami snažil přebrodit řeku. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na místní policii.