Miami prohrálo, San Antonio je krok od konferenčního finále NBA

New York - Basketbalisty San Antonia dělí po třech zápasech s Portlandem jediné vítězství od postupu do finále Západní konference NBA. Po dvou jasných domácích výhrách Spurs v sobotu nedali soupeři šanci ani na jeho hřišti a vyhráli 118:103.

11.5.2014

Portland - San Antonio: Nicolas Batum a Manu GinobiliFoto: ČTK/AP

Ve Východní konferenci naopak ve druhém kole poprvé v letošních vyřazovacích bojích zaváhalo Miami, Brooklyn obhájce titulu porazil 104:90 a snížil stav na 1:2.

Spurs opět na soupeře vlétli a po prvním poločase vedli o dvacet bodů. V sérii vyznívá celkové skóre z tohoto úseku hry ve prospěch Spurs v poměru 195:130, Trail Blazers za tři zápasy vedli dohromady 33 sekund a ani jednou po první čtvrtině.

Lídr San Antonia Tony Parker dal do poločasové přestávky 20 bodů, po zápase jich měl na kontě 29 a v sérii má nyní průměr 26,3 bodu na zápas. "Tony byl naším motorem. Střílel, zapojil každého hry, hrál skvěle obranu. Odehrál komplexní zápas," pochválil francouzského rozehrávače trenér Gregg Popovich.

Spurs navíc byli neomylní z čáry trestného hodu, proměnili všech 25 šestek, což klubová historie v play off nepamatuje. Domácím nebylo nic platné, že čtyři hráči základní pětky dali 20 a více bodů, nejvíc měl na kontě Wesley Matthews 22. Náhradníci se dostali do hry minimálně a souboj s lavičkou hostů prohráli 6:40.

LeBron James a spol. zápas na hřišti Nets ztratili ve druhé a třetí čtvrtině, v nichž dali jen 33 bodů. "Třetí čtvrtina byla rozhodující. My dali 14 bodů a dovolili jsme jim dělat si, co chtěli," řekl James. S 28 body, osmi doskoky a pěti asistencemi byl ve všech ohledech nejlepším hráčem Heat, ale přes 10 bodů se dostali už jen Dwyane Wade (20) a Chris Bosh (12).

To soupeř měl šest dvouciferných střelců a velkou převahu při doskakování, které ovládl v poměru 43:27. O větším týmovém pojetí svědčí i dvojnásobný počet asistencí oproti soupeři (26:13). "Chtěli jsme jim ukázat, že se jich nebojíme," řekl autor 14 bodů Paul Pierce. O pět víc dal nejlepší střelec domácích Joe Johnson.

2. kolo play off NBA:

Východní konference - 3. zápas:
Brooklyn - Miami 104:90 (stav série 1:2).
Západní konference - 3. zápas:
Portland - San Antonio 103:118 (stav série 0:3).

Macrona Paříž miluje. Dala mu o 29,2 procenta víc než Le Penové

Počty, které nelze nepřehlédnout. I když slibuje nesplnitelné, i když opisoval svůj volební program od Hollanda, v prvním kole letošních prezidentských voleb vyhrál centrista Emmanuel Macron nad extrémní pravičáckou Marine Le Penovou.

Stát chce výrazně zpřísnit držení nebezpečných biologických látek

Vředy, ze kterých vytéká zapáchající tekutina. Horečka, zvracení, bolest na hrudi a pak dušení. Takové účinky by mohla mít biologická zbraň šířící bakterie sněti slezinné. Nejpozději do dvou dnů po jejím vdechnutí by člověk zemřel.

Zeman a Drahoš zahájí sběr podpisů za svou kandidaturu

Prezident Miloš Zeman dnes zahájí sběr podpisů za svou opětovnou kandidaturu. Podrobnosti o podpisové kampani na dopolední tiskové konferenci oznámí jeho manželka Ivana, kterou Zeman určil za šéfku svého volebního týmu.

ČEZ už dlouhodobě s dětmarovickou elektrárnou nepočítá

Do deseti let by měla skončit elektrárna Dětmarovice. Počítá s tím vedení českého energetického gigantu – skupiny ČEZ, který chce v rámci celé České republiky do roku 2035 odstavit výraznou část kapacity uhelných zdrojů v tuzemsku.