Základní část tak prostějovské volejbalistky zvládly pouze s jedinou porážkou, kterou utrpěly na domácí palubovce v souboji s rakouským Schwechatem, který v tabulce zůstal hned za moravským velkoklubem.

Na palubovce Slavie vyhrály Modřanky první dva sety hladce poměrem 25:18 a 25:11. Hanačkám nevyšel až set číslo tři, ve kterém ztratily koncentraci, a rovněž chybovaly v obraně na síti.

Tuto sadu ovládly slovenské volejbalistky 25:18, čtvrtý set už ale znovu patřil hlavním kandidátkám na celkové vítězství v soutěži, které soupeřkám povolily uhrát pouhých deset bodů. „Dostávali jsme se pomaleji do utkání, ale v prvních dvou setech jsme soupeřky přehráli přesnějším útokem,“ uvedl kouč Miroslav Čada pro ČTK.

První tři sety dirigovala útoky Prostějova nahrávačka Kubínová, kterou v posledním dějství vystřídala Nováková. „V posledním setu jsme už měli průběh zápasu jednoznačně pod kontrolou,“ dodal Čada.

Final Four Středoevropské ligy je na programu ve dnech 6. a 7. března v Prostějově.

Slavia UK EU Bratislava – VK Modřanská Prostějov 1:3 (-18, –11, 18, –10)

Rozhodčí: Haas, Kulhanek (oba Rak.). Čas: 78 minut. Diváků: 300.

Slavia: Smataníková, Mitrengová, Kóšová, Golitková, Salanciová, Rákošová, libero Hinzellerová – Krišková, Herelová, Jelínková. Trenér: Zuzana Tlstovičová.

Prostějov: Kubínová, Artmenko, Hrončeková, Soares, Lipicer, Tomašeková, libero Chlumská – Nováková, Velikiy, Ssuschke, Bramborová. Trenér: Miroslav Čada.