NBA: Bryant řádil, dal 20 bodů za čtvrtinu

New York - Basketbalisté Lakers nedali Wizards šanci. Atlanta rozhodla až v prodloužení.

22.3.2010

Kobe Bryant byl opět hlavní postavou Lakers. Foto: REUTERS/Lucy Nicholsonová

Basketbalisté Washingtonu prohráli v NBA pojedenácté za sebou. Wizards v neděli v Los Angeles nestačili na favorizované Lakers, jimž podlehli sice jen 92:99, v poločase však už přitom domácí vedli propastným šestadvacetibodovým rozdílem.

Dvacet bodů v druhé čtvrtině zaznamenal ve vítězném týmu Kobe Bryant, jenž v celém zbytku utkání přidal už jen čtyři.

Nejlepším střelcem obhájců mistrovského titulu Lakers, kteří mají jako jediný tým v Západní konferenci už zajištěnou účast v play off, byl s 28 body Pau Gasol.

Zápas v Atlantě rozhodlo až prodloužení, po němž se domácí Hawks radovali z vítězství 119:114 nad San Antoniem, které předtím neporazili pět let. Za hosty nastřílel Manu Ginobili 38 bodů a vyrovnal své sezonní maximum, Atlanta však těžila z vyrovnanosti týmu, v němž čtyři hráči včetně náhradníka Jamala Crawforda dali minimálně 19 bodů.

Atlanta - San Antonio 119:114 po prodl., Cleveland - Detroit 104:79, Indiana - Oklahoma City 121:101, LA Clippers - Sacramento 89:102, LA Lakers - Washington 99:92, New York - Houston 112:116, Phoenix - Portland 93:87.

5. Minnesota 70 14 56 20,0

Poznámka: Týmy označené "y" mají jisté vítězství v divizi, "x" značí jistou účast v play off.

V Marseille vjel vůz do lidí, zabil jednu ženu. O terorismus nejspíš nešlo

/VIDEO/ Ve francouzském přístavním městě Marseille došlo na dvou autobusových zastávkách k incidentu, při němž vjel do lidí vůz. Zatím je potvrzen jeden mrtvý. Řidič byl zatčen. Uvedla to BBC.

Chovanec: Atentáty v Evropě neovlivňují bezpečnost v Česku

/ANKETA/ Informace ze zahraničí nenaznačují, že by poslední atentáty v Evropě měly souvislost s Českem. Stupeň bezpečnosti se nemění, řekl novinářům ministr vnitra Milan Chovanec během dnešního jednání vlády. Kabinet vyslechl základní informace o situaci po čtvrtečním atentátu v Barceloně z úst šéfů zpravodajských služeb.

Španělská policie identifikovala řidiče vraždící dodávky z La Rambla

Řidič dodávky, který má na svědomí čtvrteční vražedný útok na populární barcelonské třídě La Rambla, byl konečně ztotožněn. Uvedla to agentura DPA s odkazem na španělskou policii.

Pietní akty připomínají invazi v srpnu 1968

Česko si připomnělo 49 let od invaze ze srpna 1968. Pietní akce se konaly na několika místech. Pamětníci vpádu vojsk Varšavské smlouvy se shromáždili například před budovou Českého rozhlasu na pražské Vinohradské třídě. Oběti tehdejších událostí si lidé připomněli také na pražském Václavském náměstí a v Brně.