Nymburk postrádal jednoho z nejlepších střelců Abramse, jeho roli střelce z dálky ale skvěle zastoupil Palyza, který byl s 18 body nejlepším střelcem domácích. Výrazně mu sekundoval i rozehrávač Pavkovič, který především v koncovce nasbíral svých 15 bodů, a také obě nejnovější posily Rančík s Welschem.

Právě oni měli spolu s Palyzou velký podíl na obratu na pomezí obou poločasů. Český mistr se totiž v úvodu potýkal s přesnou střelbou soupeře, především Gailiuse, autora 24 bodů. Prohrával tak brzy o sedm bodů. Jenže v závěru druhé čtvrtiny zavelel Nymburk k náporu a šňůrou 17:3 získal na svou stranu vedení, které už nepustil.

Ve třetí čtvrtině nápor završil a získal náskok až 18 bodů. Pak sice přišlo polevení a pět minut před koncem hosté snížili na pouhé čtyři body, Nymburk už si ale výhru vzít nenechal. Zasloužili se o to zejména Welsch s Pavkovičem, v jejichž režii byla koncovka.

VTB liga basketbalistů:

Skupina B:
ČEZ Basketball Nymburk - Neptunas Klajpeda 84:78 (17:20, 42:38, 68:51)
Nejvíce bodů: Palyza 18, Pavkovič 15, Rančík 14, Welsch 13 - Gailius 24, Broadus 18, Runkauskas 10. Fauly: 25:22. Trestné hody: 27/12 - 27/18. Trojky: 9:8.

Jenisej Krasnojarsk - VEF Riga 96:93, Minsk 2006 - Ljubercy MO 62:85, Nižnij Novgorod - Lokomotiv Kubaň Krasnodar 54:61, Žalgiris Kaunas - CSKA Moskva 76:66.

1. CSKA Moskva    4    3    1    301:267    7
  2. VEF Riga    4    2    2    347:309    6
  3. Ljubercy MO    4    2    2    328:295    6
  4. Žalgiris Kaunas    3    3    0    234:212    6
  5. Lokomotiv Kubaň Krasnodar    4    2    2    294:287    6
  6. ČEZ Basketball Nymburk    4    2    2    283:323    6
  7. Nižnij Novgorod    3    2    1    229:193    5
  8. Jenisej Krasnojarsk    3    2    1    227:235    5