Nymburk po 18 výhrách prohrál na hřišti Gdyně

Gdyně - Basketbalisté Nymburka v zápase VTB ligy prohráli s Gdyní 66:77.

29.1.2012

Střelec Nymburka Pavel Pumprla (vlevo) v zápase s KK Union Olimpija Ljubljana.Foto: Deník/Luboš Jeníček

Basketbalisté Nymburka přišli o sérii 18 vítězných zápasů. V dnešním duelu VTB ligy prohráli na hřišti Prokomu Gdyně 66:77. Připsali si tak teprve druhou porážku z posledních 30 zápasů. Ve skupině B mají bilanci šest výher a šest porážek.

Nymburk měl hrozivý úvod zápasu. V útoku se mu vůbec nedařilo a za první čtvrtinu nastřílel pouhých šest bodů. Vinu na tom měla velmi špatná střelba, když hosté trefili pouze dvě z úvodních 15 střel.

Postupně se sice Nymburk částečně vzpamatoval a hru vizuálně srovnal, ale manko 13 bodů, které nabral v úvodu, už nedotáhl. Naopak Gdyně ve třetí čtvrtině odskočila už na 20 bodů a v poklidu kráčela za vítězstvím.

V úvodu poslední části Nymburk stáhl ztrátu na 11 bodů, ale polský celek už výhru nepustil a oplatil soupeři prosincovou porážku 68:75.
Český mistr alespoň 31 body v poslední desetiminutovce odvrátil hrozbu toho, že nastřílí nejméně bodů v sezoně.

Zápas vůbec nevyšel dosud druhému nejlepšímu střelci soutěže Chesteru Simmonsovi. V první polovině zápasu minul všech pět střel a poté ho trenér Ronen Ginzburg ze hry stáhl. Zápas tak zakončil s nulou.

Nejlepším střelcem Nymburka byl s 19 body rozehrávač Adrian Abrams. Obvyklý náhradník Lukáš Palyza stihl za 15 minut hry dát 12 bodů.

VTB liga basketbalistů:

Skupina B:

Prokom Gdyně - ČEZ Basketball Nymburk 77:66 (19:6, 34:21, 57:35)
Nejvíce bodů: Motiejunas 21, Seweryn a Blassingame po 12, Zamojski 11 - Abrams 19, Palyza 12, Benda 10. Fauly: 14:19. Trestné hody: 16/13 - 10/7. Trojky: 12:9.

Předseda ODS Fiala: Zemanův projev ukázal na jeho sbližování s Babišem

Praha - Projev prezidenta Miloše Zemana ve Sněmovně při projednávání státního rozpočtu ukázal na jeho sbližování s ministrem financí Andrejem Babišem (ANO). Novinářům to dnes řekl předseda opoziční ODS Petr Fiala s tím, že to nepokládá za šťastné pro Česko. Zeman podle Fialy svými závěry popřel některé teze, které sám v projevu přednesl.

Babiš obhajoval rozpočet, dle něj je podstatné, že deficit klesá

Praha - Vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš (ANO) před jednáním Sněmovny obhajoval navržený deficit státního rozpočtu na příští rok ve výši 60 miliard korun. Podle něj je podstatné, že se od začátku funkčního období vlády daří deficit postupně snižovat, stejně jako státní dluh. Odmítl také výtky opozice, že je v rozpočtu málo investic.

Devatero originálních adventních trhů

S blížícími se Vánocemi zaplavují náměstí evropských měst stánky s rozmanitými vánočními dárky, dekoracemi i místními specialitami. Ne všechny adventní trhy ale nabízejí tu samou atmosféru. Vánoční atmosféra se dá zažít i za polárním kruhem, pod zemí či na vodě, zjistil hotelový vyhledávač trivago.cz.