Nymburk se nadřel, rivala z Kolína porazil až díky poslední čtvrtině

Nymburk - Basketbalisté Nymburka se překvapivě nadřeli na vítězství nad Kolínem v dohrávce 12. kola NBL. V polabském derby zvítězili 78:66 poté, co ještě v závěru třetí čtvrtiny těsně prohrávali. I po šestnáctém utkání v nejvyšší soutěži má desetinásobný český mistr stoprocentní bilanci.

28.2.2014

Basketbal - Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

Nymburk si v první čtvrtině vypracoval devítibodový náskok, ale hosté stihli do přestávky vyrovnat. Poločas pak svěřenci někdejšího nymburského trenéra Predraga Benáčka dokonce vyhráli 43:39.

Hráči Kolína trápili soupeře střelbou z dálky, v níž se činily hlavně americké posily. Ashton Mitchell proměnil pět z devíti tříbodových pokusů, Jeremy Lewis čtyři z osmi. Mitchell byl s 23 body nejlepším střelcem zápasu, ale na druhé vítězství Kolína nad Nymburkem v historii to nestačilo.

Basketbalová Mattoni liga mužů - dohrávka 12. kola:

Nymburk - Kolín 78:66 (23:23, 39:43, 53:50)
Nejvíce bodů: Rančík 15, Page a Hruban po 13, Massamba 10 - A. Mitchell 23, J. Lewis 12, Horák 10. Rozhodčí: Vyklický, Hošek, Galajda. Fauly: 14:20. Trestné hody: 15/10 - 11/10. Trojky: 6:14.

1. Nymburk 16 16 0 1447:964 100,0
2. Prostějov 32 24 8 2634:2306 75,0
3. Opava 32 21 11 2642:2387 65,6
4. Pardubice 33 20 13 2734:2557 60,6
5. Děčín 32 19 13 2591:2445 59,4
6. Ústí nad Labem 33 19 14 2603:2665 57,6
7. Ostrava 31 15 16 2548:2487 48,4
8. Kolín 31 13 18 2405:2523 41,9