Nymburk se rozloučil s ULEB prohrou v Casertě

Caserta - Středočeští basketbalsité tak prohráli všech šest zápasů osmifinálové skupiny, tentokrát 80:88.

1.3.2011

Chester Simmons na tréninkuFoto: Foto: Tomáš Laš

Basketbalisté Nymburku se rozloučili s Evropským pohárem ULEB porážkou na palubovce italské Caserty 80:88. V osmifinálové skupině tak prohráli všech šest zápasů. O dnešním výsledku rozhodla poslední čtvrtina, kterou Nymburk prohrál o 11 bodů, když v předchozím průběhu zápasu dohnal třináctibodovou ztrátu.

Nymburk se nechtěl loučit s Eurocupem bez jediného vítězství a favorita zaskočil bojovným výkonem. Po vyrovnané první čtvrtině však začala Caserta potvrzovat papírové předpoklady a zásluhou šňůry 17:2 šla do druhé půle s třináctibodovým náskokem.

Poločas však pomohl Nymburku, který se vrátil do hry jako vyměněný a ve třetí části skóre otočil. Hlavní zásluhu na tom měli rozehrávač Nissim a nedávná posila Christmas, kteří obstarali 23 z 29 bodů Nymburka ve třetí čtvrtině.

Ovšem poslední část znovu patřila domácím. Nymburk ještě pět minut před koncem vedl, jenže pak Caserta předvedla šňůru 14:0 a vedení už nepustila. Hostům nepomohlo ani 22 bodů Nissima, který si o bod vylepšil osobní maximum v Evropském poháru.

6. kolo osmifinále Evropského poháru ULEB basketbalistů - skupina K

Caserta - ČEZ Nymburk 88:80 (24:24, 51:38, 64:67)

Nejvíce bodů: Ere 15, Colussi 13, Di Bella 12, Koszarek a Williams po 11 - Nissim 22, Christmas 14, Nečas a Sokolovský po 10. Rozhodčí: Cmikiewicz (Pol.), Lovsyn (Slov.), Lopés (Port.). Fauly: 15:22. Trestné hody: 24/20 - 11/11. Trojky: 6:9.

1. Caserta 6 5 1 474:453 11
2. Estudiantes Madrid 5 4 1 418:390 9
3. Galatasaray Istanbul 5 2 3 340:350 7
4. ČEZ Nymburk 6 0 6 451:490 6