Nymburk se rozloučil s ULEB prohrou v Casertě

Caserta - Středočeští basketbalsité tak prohráli všech šest zápasů osmifinálové skupiny, tentokrát 80:88.

1.3.2011

Chester Simmons na tréninkuFoto: Foto: Tomáš Laš

Basketbalisté Nymburku se rozloučili s Evropským pohárem ULEB porážkou na palubovce italské Caserty 80:88. V osmifinálové skupině tak prohráli všech šest zápasů. O dnešním výsledku rozhodla poslední čtvrtina, kterou Nymburk prohrál o 11 bodů, když v předchozím průběhu zápasu dohnal třináctibodovou ztrátu.

Nymburk se nechtěl loučit s Eurocupem bez jediného vítězství a favorita zaskočil bojovným výkonem. Po vyrovnané první čtvrtině však začala Caserta potvrzovat papírové předpoklady a zásluhou šňůry 17:2 šla do druhé půle s třináctibodovým náskokem.

Poločas však pomohl Nymburku, který se vrátil do hry jako vyměněný a ve třetí části skóre otočil. Hlavní zásluhu na tom měli rozehrávač Nissim a nedávná posila Christmas, kteří obstarali 23 z 29 bodů Nymburka ve třetí čtvrtině.

Ovšem poslední část znovu patřila domácím. Nymburk ještě pět minut před koncem vedl, jenže pak Caserta předvedla šňůru 14:0 a vedení už nepustila. Hostům nepomohlo ani 22 bodů Nissima, který si o bod vylepšil osobní maximum v Evropském poháru.

6. kolo osmifinále Evropského poháru ULEB basketbalistů - skupina K

Caserta - ČEZ Nymburk 88:80 (24:24, 51:38, 64:67)

Nejvíce bodů: Ere 15, Colussi 13, Di Bella 12, Koszarek a Williams po 11 - Nissim 22, Christmas 14, Nečas a Sokolovský po 10. Rozhodčí: Cmikiewicz (Pol.), Lovsyn (Slov.), Lopés (Port.). Fauly: 15:22. Trestné hody: 24/20 - 11/11. Trojky: 6:9.

Ostravská ČSSD páchá harakiri. Uvnitř strany zuří mocenský boj

Psovod Jörg Kempe a fenka Hipi při pátrání po pohřešované Míše Patricii Muzikářové.
1 10

Po ztracené školačce pátrá německá fenka Hipi. Pomoci má dívčina bota

Švédů už je deset milionů. Patrně vlivem imigrace

Švédští statistici oznámili, že populace severského království dosáhla poprvé v historii deseti milionů obyvatel. Není dosud známé, kde k tomu dějinnému okamžiku došlo a kdo je oním desetimiliontým občanem, ani se zatím neví, jestli je jubilejní osobou nově narozený člověk, nebo přistěhovalec.

Ústí nad Labem – Speciální psovod z německého policejního ředitelství Zwickau přijel v pátek odpoledne do Ústí pátrat po ztracené školačce Michaele Patricii Muzikářové. Sedmiletá fenka Hipi má za sebou řadu úspěchů v kriminálních případech při pátrání po osobách v Polsku a v Německu.

Nejbohatší startupisté v Indii chtějí kapitál, ale ne americkou konkurenci

Zakladatelé největších indických technologických startupových firem Flipkart a Ola, kteří soupeří s americkými konkurenty Amazon a Uber, chtějí, aby byli v zemi ochráněni před americkou konkurencí.