Nymburk si ve VTB lize poradil s Tallinnem a opustil dno tabulky

Nymburk - Na tenhle zápas se čekalo. Basketbalisté Nymburku ve VTB lize proti estonskému Tallinu nenechali nikoho na pochybách, kdo bude na palubovce pánem, a zvítězili 97:81.

5.1.2014 AKTUALIZOVÁNO 5.1.2014

Opora basketbalistů Nymburku Jiří Welsch.Foto: František Géla

Basketbalisté Nymburku si ve VTB lize připsali třetí výhru a opustili poslední místo v tabulce skupiny A. Český mistr na úvod odvetné části ukončil neúspěšnou šestizápasovou sérii v této soutěži.

Nymburk výborně začal. Po vyrovnaném úvodu odskočil ve skóre ve 4. minutě, když se v rychlém sledu trefili Welsch a Hruban na 15:7.

Od té chvíle už domácí Estonce pouštěli maximálně na dostřel. Když se v závěru první desítky trefili za tři body Mahalbašič i Palyza, bylo to 24:16.

V poločase už byl jeho náskok Nymburka už dvanáctibodový. Vidět byl Ilievski, první koše dal také Page, ale vyhráno Češi ještě neměli.

Estonský celek se snažil po obrátce zápas zdramatizovat, dostal se chvíli až na rozdíl pouhých sedmi bodíků, nicméně svěřenci trenéra Kestutise Kemzury si nadále pečlivě hlídali vedení a závěrečnou čtvrtku odehráli lépe než tu předešlo.

V poslední minutě dokonce přidali sedm bodů v řadě a skóre tak vyznělo nakonec zcela jednoznačně.

Kalev tak Středočeši porazili i podruhé v sezoně. Právě na jeho palubovce zaznamenali dosud jedinou venkovní výhru v soutěži, v říjnu v Tallinnu zvítězili 82:78.

Nejlepším střelcem domácího mužstva byl s 27 body Rašid Mahalbašič, který se začal prosazovat hlavně po změně stran, šestnáct bodů přidal Dylan Page.

VTB liga basketbalistů - skupina A:

Nymburk - Kalev Tallinn 97:81 (24:16, 47:35, 68:58)
Nejvíce bodů: Mahalbašič 27, Page 16, Ilievski 13, Palyza a Hruban po 11 - Veideman 25, Elegar 18, Abbott 12. Fauly: 20:21. Trestné hody: 18/14 - 18/15. Trojky: 9:10.

Autor: Rudolf Muzika

5.1.2014 VSTUP DO DISKUSE

Průměrná mzda v ČR se ve 3. čtvrtletí zvýšila na 27.220 Kč

Praha - Průměrná mzda v Česku ve třetím čtvrtletí meziročně vzrostla o 1170 korun na 27.220 Kč, tedy o 4,5 procenta. Reálně, po odečtení inflace se lidem výdělek zvýšil o čtyři procenta. Informoval o tom dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Podle něj na růst mezd v mnoha oblastech tlačil nedostatek pracovníků, o které zaměstnavatelé mezi sebou soutěžili. Růst výdělků se shoduje s odhady analytiků.