Nymburk si ve VTB lize poradil s Tallinnem a opustil dno tabulky

Nymburk - Na tenhle zápas se čekalo. Basketbalisté Nymburku ve VTB lize proti estonskému Tallinu nenechali nikoho na pochybách, kdo bude na palubovce pánem, a zvítězili 97:81.

5.1.2014 AKTUALIZOVÁNO 5.1.2014

Opora basketbalistů Nymburku Jiří Welsch.Foto: František Géla

Basketbalisté Nymburku si ve VTB lize připsali třetí výhru a opustili poslední místo v tabulce skupiny A. Český mistr na úvod odvetné části ukončil neúspěšnou šestizápasovou sérii v této soutěži.

Nymburk výborně začal. Po vyrovnaném úvodu odskočil ve skóre ve 4. minutě, když se v rychlém sledu trefili Welsch a Hruban na 15:7.

Od té chvíle už domácí Estonce pouštěli maximálně na dostřel. Když se v závěru první desítky trefili za tři body Mahalbašič i Palyza, bylo to 24:16.

V poločase už byl jeho náskok Nymburka už dvanáctibodový. Vidět byl Ilievski, první koše dal také Page, ale vyhráno Češi ještě neměli.

Estonský celek se snažil po obrátce zápas zdramatizovat, dostal se chvíli až na rozdíl pouhých sedmi bodíků, nicméně svěřenci trenéra Kestutise Kemzury si nadále pečlivě hlídali vedení a závěrečnou čtvrtku odehráli lépe než tu předešlo.

V poslední minutě dokonce přidali sedm bodů v řadě a skóre tak vyznělo nakonec zcela jednoznačně.

Kalev tak Středočeši porazili i podruhé v sezoně. Právě na jeho palubovce zaznamenali dosud jedinou venkovní výhru v soutěži, v říjnu v Tallinnu zvítězili 82:78.

Nejlepším střelcem domácího mužstva byl s 27 body Rašid Mahalbašič, který se začal prosazovat hlavně po změně stran, šestnáct bodů přidal Dylan Page.

VTB liga basketbalistů - skupina A:

Nymburk - Kalev Tallinn 97:81 (24:16, 47:35, 68:58)
Nejvíce bodů: Mahalbašič 27, Page 16, Ilievski 13, Palyza a Hruban po 11 - Veideman 25, Elegar 18, Abbott 12. Fauly: 20:21. Trestné hody: 18/14 - 18/15. Trojky: 9:10.

Autor: Rudolf Muzika

5.1.2014 VSTUP DO DISKUSE

Americký velvyslanec Andrew Schapiro
19 6

Schapiro v pátek skončí ve funkci, jeho rodina zůstane v Praze

TK k projektu registru smluv probíhala 16. ledna v Praze. Na snímku Michal Bláha, Hlídač smluv.
EXKLUZIVNĚ
29 26

Autor Hlídače smluv pomůže Horáčkovi s prezidentskou kampaní

Orkán Kyrill před deseti lety ničil i zabíjel

Vichr, který se v lednu 2007 prohnal celou Evropou, po sobě zanechal spoušť.

Sobotka je nakloněn pomoci krajům při zvyšování mezd řidičů

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) je nakloněn tomu, aby vláda pomohla krajům při financování růstu mezd řidičů linkových autobusů. Sobotka to dnes řekl po jednání s hejtmany. Místopředseda Asociace krajů a liberecký hejtman Martin Půta (STAN) premiérovu garanci vítá a věří, že se výsledky dnešního jednání projeví již v únorových mzdách řidičů. Příští týden Sobotka předloží problém koaliční radě. Nařízení o zvýšení mezd řidičů od letošního ledna schválila vláda.