Nymburk v Pardubicích nezaváhal, Opava nadělila stovku

Pardubice - Basketbalisté Pardubic se v domácím prostředí pokusili zaskočit úřadující šampiony z Nymburka, ale vyrovnané skóre drželi v dohrávce 16. kola NBL pouze poločas a podlehli 75:88.

10.1.2015

Jiří Welsch v akciFoto: ČTK/Josef Vostárek

V zápasech 27. kola si zastřílela Opava, která doma přehrála Jindřichův Hradec 100:68. Jen o bod tak zaostala za nejvyšší výhrou této sezony.

Nymburk nastoupil prakticky v nejsilnější sestavě, přesto domácí velmi dobrým týmovým výkonem drželi dvě a půl čtvrtiny krok. Pak se silnější a zkušenější Středočeši přeci jen prosadili, vedení dovedli do dvouciferných čísel a v poslední čtvrtině kontrolovali vývoj skóre. Pardubicím nepomohl ani velmi nízký počet faulů, u obou týmů dosáhla pětice hráčů dvouciferného počtu bodů.

V souboji sousedů v tabulce nedala Opava doma Jindřichovu Hradci vůbec šanci. Lions sice vyhráli oba předchozí duely, ale tentokrát drželi vyrovnané skóre pouze první čtvrtinu. Už před poločasem šli Slezané do dvouciferného vedení a druhou půli ovládli poměrem 52:29. Vítězové výborně rozložili střelbu, trefili 14 trojek a byli výrazně lepší i v doskakování.

Kolínští rozhodli o povinném vítězství nad posledním Brnem ve druhé čtvrtině. Po první desetiminutovce totiž Brnu odešla střelba a favorit získal dvouciferný náskok. Ten se blížil hranici dvaceti bodů, ale hosté dokázali v jednu chvíli v posledním období snížit na rozdíl devíti bodů. Středočeši si ale výhru pohlídali a vylepšili svou nelichotivou bilanci na osm výher a sedmnáct porážek.

Basketbalová Kooperativa liga mužů:

16. kolo:

Pardubice - Nymburk 75:88 (14:19, 36:38, 51:60)
Nejvíce bodů: Wall a Půlpán po 12, Kohout a Sanders po 11, Kotas 10 - Houška 15, Raivio 14, Simmons a Burns po 12, Washington 11. Fauly: 16:21. Trestné hody: 19/13 - 8/8. Trojky: 4:8 Doskoky: 30:29.

27. kolo:

Kolín - Brno 88:71 (24:24, 49:39, 68:56)
Nejvíce bodů: Chán 27, Bryant 24, Ličartovský 18, Field 10 - Šiška 16, Marič 13, Šmíd 11. Fauly: 19:21. Trestné hody: 16/12 - 15/12. Trojky: 6:5. Doskoky: 43:34.

Opava - Jindřichův Hradec 100:68 (22:19, 48:39, 72:52)
Nejvíce bodů: Klečka 16, Bujnoch, Lyčka a Blažek po 14, Gniadek 13, Vlček 10 - Robinson 18, Autrey 15, White 11. Fauly: 25:24. Trestné hody: 21/16 - 18/13. Trojky: 14:7. Doskoky: 40:28.

Třicetistupňová vedra vydrží až do čtvrtka, řeky jsou na hranicích sucha

Pondělí se opět neslo ve znamení veder. Horké teploty vydrží až do čtvrtka. V pátek bude podle některých meteorologických modelů maximálně dvaadvacet stupňů.

Místo českého lva moravská orlice. Moravan ničí na cedulích malý státní znak

Trestní oznámení chystá Správa chráněné krajinné oblasti Moravský kras. Došla jí trpělivost s Moravanem, který ničí státní znak na tamních cedulích. Částka, na kterou přijde pořízení nových a jejich montáž, už se blíží téměř k dvaceti tisícům korun. „Řádění vandala začalo letos na jaře krádeží pěti cedulí v Údolí Říčky. Pak se přesunul do okolí Ostrova, Holštejna a Jedovnic," popsal zástupce vedoucího správy Antonín Tůma.

Asad chystá další chemický atak, varují Spojené státy

/VIDEO/ Bílý dům včera večer vyjádřil obavy, že se v Sýrii připravuje chemický útok podobný tomu, který letos 4. dubna udeřil na Chán Šajchún. Neštěstí v tomto syrském městě si vzalo více než sto mrtvých z řad rebelů, odpůrců prezidenta Bašára Asada.