Nymburku selhal v útoku, z Belgie si veze porážku 73:82

Belgie - Basketbalisté Nymburku prohráli ve 3. kole skupiny C Evropského poháru na hřišti Charleroi 73:82. V utkání se jim vůbec nedařilo v útoku. Oba celky mají nyní v tabulce jednu výhru a dvě prohry a dělí se o čtvrté místo. Ze sedmi venkovních utkání v této sezoně Nymburk vyhrál jediné, a to v lize ve Svitavách.

29.10.2014

Lukáš Palyza z ČEZ Basketball Nymburk.Foto: Deník/Jeníček Luboš

Na Nymburku v úvodu jakoby byla stále patrná nedělní ligová porážka v prodloužení s Prostějovem a rozjížděl se pomalu. Hosté měli problémy v obraně a v útoku se jim nedařila střelba, často míjeli i snadnější pozice zblízka.
Při absenci zraněných hráčů na pozici čtyři Burnse, Bartoně a Rančíka měl Nymburk problémy s bráněním svého bývalého hráče Dylana Page, který byl s 22 body nejlepším střelcem zápasu. Navíc se do hry vůbec nemohl dostat Chester Simmons, jehož body Nymburku citelně chyběly.

Postupně se však Nymburk chytl a hlavně zásluhou velmi dobře hrajícího Jiřího Welsche a Dariuse Washingtona se držel s domácími v kontaktu.

Soupeř trefoval i z těžkých pozic

Jenže třetí čtvrtina se českému týmu vůbec nepovedla. Několika chybami v úvodu dovolil domácím rychlé protiútoky zakončené koši s faulem, Charleroi odskočilo na dvouciferný rozdíl a získalo sebevědomí. Belgičané se trefovali i z těžkých pozic, zatímco Nymburk se nadřel na každý koš.

Na výraznější odpor se Nymburk zmohl až v poslední pětiminutovce. Patnáctibodové manko stáhl na šest bodů trojkou Simmonse, který však vzápětí další trojku neproměnil a dopustil se chyby, čímž připravil tým o šanci na vyrovnání a Charleroi si už výhru pohlídalo.

V dalších dnešních zápasech skupiny C vyhrálo Nancy 72:67 nad Oldenburgem, který je bez vítězství poslední. Naopak stoprocentní je Řím, který doma udolal Sevillu 84:82. Za poražené odehrál šest minut český reprezentant Ondřej Balvín a do statistik se zapsal doskokem, asistencí a blokem.

3. kolo Evropského poháru basketbalistů:

Skupina C:
Charleroi - Nymburk 82:73 (21:14, 39:36, 68:53)
Nejvíce bodů: Page 22, Wise 17, Enobakhare 11, Hatcher 10 - Washington 17, Houška 12, Raivio 10. Fauly: 24:20. Trestné hody: 13/11 - 24/20. Trojky: 9:7. Doskoky: 34:46.

Virtus Řím - Sevilla 84:82, Nancy - Oldenburg 72:67.

Šéf lékáren Dr.Max: Reklama spojená s léky u nás existuje historicky

Největší tuzemská lékárenská síť Dr.Max atakuje hranici 400 poboček. Tento měsíc otevíráme lékárny v Jaroměři a Stříbře, přírůstky představují v drtivé části úplně nově zřizované provozovny, podotýká generální ředitel Daniel Horák, který se vyjádřil k dotazům čtenářů Deníku.

Zeman nechce papeže k uctění Lidic, ale ke své kampani, míní Halík

Praha - Papež František by podle katolického kněze a teologa Tomáše Halíka neměl přijmout pozvání českého prezidenta Miloše Zemana k uctění památky lidické tragédie.

Skreč po pár minutách a milion v kapse. Almagro: O prémii mi nešlo

Melbourne - Tenisoví fanoušci si především na grandslamech zaplatí slušné peníze, aby mohli vidět bitvu svých oblíbenců. Jaké pak přijde zklamání, když místo tříhodinové dramatu je po všem už za necelou půlhodinu? Diváci mají po zábavě, samotný hráč ale smutnit nemusí, i tak na jeho kontě přibude téměř milion korun.