Nymburku se odveta s Kazaní nepovedla a Eurocup pro něj skončil

Kazaň - Basketbalisté Nymburku prohráli v odvetě osmifinále Evropského poháru v Kazani 59:76 a v soutěži končí. Úterní zápas byl v podstatě formalitou, protože před týdnem český mistr v úvodním domácím utkání podlehl favorizovanému ruskému celku rozdílem 33 bodů.

12.3.2014 AKTUALIZOVÁNO 12.3.2014

Opora Nymburku Petr Benda.Foto: Deník/Luboš Jeníček

"Gratuluji Kazani k postupu a přeju jí hodně úspěchů v dalších kolech Eurocupu. V celé sérii to byl jasně lepší tým a dál jde zaslouženě," řekl trenér Nymburku Kestutis Kemzura. "Dnes mám radost aspoň z toho, jak jsme po tři čtvrtiny hráli. Nikdo tu od nás nečekal výhru, přesto jsme o ni většinu zápasu bojovali. Pak nás Kazaň vyškolila svým mistrovstvím v obraně," hodnotil.

Nymburk, který postrádal své opory Vlada Ilievského a Radoslava Rančíka, držel s Kazaní krok jen v prvním poločase, po kterém dokonce vedl o šest bodů. Pak se ale domácí rozjeli a třetí čtvrtinu vyhráli o osm bodů a čtvrtou dokonce o patnáct. Velký podíl na obratu měl bývalý hráč NBA Andrew Goudelock, který 29 body navázal na zisk 36 z pražského duelu.

"Škoda, že jsme s nimi nevydrželi hrát až do konce. Myslím si ale, že se to oproti předchozím zápasům zlepšilo. Teď jsme s nimi vydrželi hrát aspoň tři čtvrtiny a měli jsme super momenty," těšilo Tomáše Pomikálka, který byl s 11 body nejlepším střelcem Nymburku. "V poslední čtvrtině to vzal do ruky Goudelock, který má opravdu vysokou kvalitu. Bral na sebe všechny střely a padaly mu tam neskutečné věci. Nám se do toho přestalo dařit v útoku," dodal.

Středočeši v závěru hrající i s mladými českými hráči z lavičky nakonec prohráli o 17 bodů a další možnost odčinit domácí debakl, který pro ně byl nejvyšší prohrou od loňského února a druhou nejvyšší od roku 2001, budou mít už za čtyři dny. Nymburk totiž zůstává v Kazani, proti které v sobotu nastoupí tentokrát ve VTB lize.

"Výsledek dnes není až tak důležitý. Důležitější byl pocit, který na rozdíl od jiných zápasů můžeme mít pozitivní," dodal český reprezentant Jiří Welsch.

Odvetné utkání osmifinále Evropského poháru basketbalistů:

Unics Kazaň - ČEZ Basketball Nymburk 76:59 (20:21, 34:40, 51:49)
Nejvíce bodů: Goudelock 29, Kurbanov a Zisis po 10 - Pomikálek 11, Mahalbašič 10, Page 9. Rozhodčí: Radovič (Chorv.), Vojinovič (Srb.), Čebyšev (Ukr.). Fauly: 17:23. Trestné hody: 17/25 - 9/10. Trojky: 9:2. Diváci: 2000. První zápas 91:58, postoupila Kazaň.

12.3.2014 VSTUP DO DISKUSE

Ve Švýcarsku byl plně zprovozněn nejdelší železniční tunel světa

Erstfeld (Švýcarsko) - Nejdelší a nejhlubší železniční tunel na světě, vybudovaný ve Švýcarsku pod Alpami, byl dnes otevřen pro plný dopravní provoz. Gotthardský tunel, přezdívaný podle francouzské zkratky GBT, je dlouhý 57,1 kilometru a v některých místech je až 2,3 kilometru pod povrchem.

Loučení s tratí do Koutů: končí barevné motoráky i soukromník

Údolí Desné – Největší změna za devatenáctiletou historii nastala v noci ze soboty 10. na neděli 11. prosince na Železnici Desná. Osobní vlaky zde přestala provozovat soukromá firma, nahradily ji České dráhy.

Sobotka: Přes návrhy změn by se měly firmy na EET nadále chystat

Praha - Přes návrhy změn v elektronické evidenci tržeb (EET), které projednává Poslanecká sněmovna, by se měli podnikatelé na její zavedení připravovat podle platného zákona. Norma jasně uvádí, koho se evidence tržeb týká. V pořadu Otázky Václava Moravce České televize to dnes uvedl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Podle něj se zdá, že návrhy z dílny ministerstva financí i koaličních lidovců nebudou schváleny. Byla by to nejlepší varianta, dodal premiér.