Oklahoma bez Duranta na úvod sezony prohrála v Portlandu

New York - Basketbalistům Oklahomy bez zraněného nejužitečnějšího hráče NBA Kevina Duranta nevyšel vstup do nové sezony a na palubovce Portlandu prohráli 89:106. Hostům při absenci nejlepšího střelce soutěže nestačilo ani 38 bodů Russella Westbrooka. Jiná hvězda se vrátila do ligy vítězně: Derrick Rose pomohl Chicagu 13 body k hladké výhře nad New Yorkem 104:80.

30.10.2014

LaMarcus Aldridge (vlevo)v souboji se Sergem Ibakou z Oklahomy.Foto: čtk

Portland zlomil zápas s Oklahomou ve svůj prospěch díky skvělé poslední čtvrtině. Oporou vítězů byl pivot LaMarcus Aldridge, který nastřílel 27 bodů. Oklahomu stíhají v úvodu sezony zranění a k prvnímu zápasu měl tým na soupisce jen devět hráčů. Vedle Duranta, jenž je po operaci zlomené nohy, chyběl i další klíčový hráč Reggie Jackson.

Střelby se ujal Westbrook a 24 body v prvním poločase dlouho držel hosty ve vedení. Jenže poslední čtvrtinu vyhráli Blazers 31:12. Portlandu nemuselo vadit ani střelecké trápení Damiana Lillarda, jenž zůstal na deseti bodech. Celá základní pětka vítězů nastřílela dvouciferný počet bodů a Blazers vyhráli doma úvodní zápas sezony počtrnácté v řadě.

Dvojnásobný šampion NBA s Los Angeles Lakers Pau Gasol se předvedl při premiéře v dresu Chicaga 21 body a 11 doskoky. Bulls pokazili debut na lavičce New Yorku Dereku Fisherovi. Náhradník Chicaga Taj Gibson táhl tým střelecky 22 body a hosté ani nepotřebovali velký výkon od Rose.

Nejlepším střelcem Knicks byl Anthony

Ten po návratu po dlouhodobém zranění odehrál jen 21 minut a celý druhý poločas prakticky sledoval z lavičky, když jeho tým vedl až o 35 bodů. „Na lavičce mě to tentokrát hodně bavilo. Užíval jsem si zápas a snažil se podporovat spoluhráče na hřišti," řekl Rose, který v minulé sezoně odehrál pouze deset utkání.

Nejlepším střelcem Knicks byl se 14 body Carmelo Anthony, ale New Yorku první zápas vůbec nevyšel, když střílel z pole s úspěšností pouhých 37 procent. Příště ho čeká souboj s Clevelandem, za který si ostře sledovaný comeback odbude LeBron James.

Náhradník Isiah Thomas nastřílel 23 bodů ve svém prvním utkání za Phoenix, který bez potíží zdolal zraněními sužované Lakers 119:99. Hosté už o den dříve dostali výprask od Houstonu a navíc v úvodním duelu přišli o nadějného nováčka Juliuse Randla, který po zlomenině holenní kosti v této sezoně dohrál. Kobe Bryant táhl Lakers s 31 body, ale domácí nasázeli 16 trojek a vedli až o 29 bodů.

Kemba Walker před dvěma dny prodloužil smlouvu s Charlotte o čtyři roky celkem za 24 milionů dolarů a hned svůj tým dovedl 26 body k výhře proti Milwaukee. Celý zápas se mu sice střelecky nedařilo, ale v koncovce kraloval, když nejprve trojkou poslal sekundu před koncem zápas do prodloužení a v něm trefil v závěru rozhodující střelu. Bucks nestačilo 22 bodů Brandona Knighta.

Rondo se vrátil po zlomenině ruky

Rajon Rondo z Bostonu se vrátil nečekaně rychle po zlomenině ruky a pomohl svému týmu 13 body, 12 asistencemi a sedmi doskoky k hladké výhře nad Brooklynem 121:105. Za hosty dal Teletovič 20 bodů.

Miami vyhrálo první zápas po odchodu LeBrona Jamese nad Washingtonem 107:95. Chris Bosh se předvedl 26 body a 15 doskoky, Norris Cole si vylepšil osobní rekord na 23 bodů a Dwyane Wade přidal 21 bodů.

Oslabení Golden State Warriors vyhráli první zápas pod novým koučem Stevem Kerrem, když zdolali Sacramento 95:77. Stephen Curry si připsal 24 bodů a deset doskoků, Klay Thompson dal 19 bodů. Vítězům chyběla dvojice Brandon Rush, David Lee a nemocný Andrew Bogut odehrál málo minut.

Výsledky NBA:

Charlotte – Milwaukee 108:106 po prodl., Indiana – Philadelphia 103:91, Boston – Brooklyn 121:105, Miami – Washington 107:95, Toronto – Atlanta 109:102, Portland – Oklahoma City 106:89, New York – Chicago 80:104, Denver – Detroit 89:79, Utah – Houston 93:104, Phoenix – LA Lakers 119:99, Sacramento – Golden State 77:95, Memphis – Minnesota 105:101.

Chovanec popírá, že by útočník z Manchesteru letěl přes Prahu

Útočník z Manchesteru Salman Abedi (v arabském přepisu Salmán Abádí) neletěl před útokem přes Prahu. Na twitteru to dnes oznámil český ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). Ministr to uvedl na základě poznatků, které dnes tuzemské bezpečnostní složky získaly od zahraničních partnerů. Podle Chovance není pravdivá informace, kterou přinesl německý list Der Tagesspiegel.