Oklahoma slaví v NBA postup, Portland a Charlotte srovnaly série

New York - Basketbalisté Oklahomy v pátém utkání play-off porazili Dallas 118:104 a po vítězství 4:1 na zápasy postoupili do semifinále Západní konference NBA, v němž vyzvou San Antonio. Portland doma přehrál Los Angeles Clippers 98:84 a vyrovnal na 2:2, totéž se po výsledku 89:85 povedlo ve Východní konferenci Charlotte proti Miami.

26.4.2016

Russell Westbrook z Oklahomy (uprostřed) se prosazuje proti Dallasu.Foto: ČTK/AP/Alonzo Adams

Russell Westbrook dohromady s Kevinem Durantem nastříleli 69 bodů a ukončili sezonu Dallasu. Westbrook nasbíral 36 bodů, 12 doskoků a devět asistencí. Mavericks ještě čtyři minuty před koncem prohrávali jen o čtyři body, ale zbytek zápasu prohráli 2:11.

"Bylo to o čtyři, Westbrook vypálí z deseti metrů a nám stačí sebrat míč na doskoku. Jenže míč získá Roberson a dá nám laciný koš. To tak nějak podtrhuje celou sérii. Pokaždé, když jsme byli na dostřel, tak soupeř vybojoval každý balon," řekl Dirk Nowitzki, jenž byl s 24 body nejlepším střelcem Mavericks.

Portland i podruhé využil proti LA Clippers výhodu domácího prostředí. Hostům se navíc zranil tahoun Chris Paul, který nedohrál kvůli zlomené ruce. Trail Blazers k výhře dovedl Al-Farouq Aminu, jenž si zlepšil osobní rekord na 30 bodů a přidal i 10 doskoků, C. J. McCollum nastřílel 19 bodů. V dresu Clippers si po 17 bodech připsali Blake Griffin a Jeff Green.

Portland chce být prvním týmem od roku 2013, který otočí sérii, v níž prohrával 0:2. Před třemi lety se to povedlo Memphisu právě proti Clippers.

Naději na stejný obrat drží i basketbalisté Charlotte. Hornets vedli nad Miami ve druhé půli až o 18 bodů, ale floridský celek zdramatizoval utkání šňůrou 17:1. Kemba Walker dal v poslední čtvrtině jedenáct ze svých 34 bodů a dovedl Hornets k výhře. Jeremy Lin přispěl 21 body. Nejlepším střelcem Miami byl s 16 body Joe Johnson.

Výsledky 1. kola play-off NBA:

VÝCHODNÍ KONFERENCE - 4. zápas:

Charlotte - Miami 89:85, stav série 2:2.

ZÁPADNÍ KONFERENCE:

4. zápas: Portland - LA Clippers 98:84, stav série 2:2.

5. zápas: Oklahoma City - Dallas 118:104, konečný stav série 4:1.

26.4.2016 VSTUP DO DISKUSE

Ve věku 69 let zemřel kytarista Radim Hladík

Praha -Ve věku 69 let zemřel dnes ráno kytarista Radim Hladík, který mimo jiné stál u zrodu legendární kapely Blue Effect, sdělil to současný zpěvák kapely Honza Křížek. Hladík podlehl následkům fibrózy plic, se kterou bojoval několik let. Sedmdesátiny by oslavil 13. prosince.

Záchranáři našli části těl obětí havárie indonéského letadla

Jakarta - Indonéští záchranáři dnes našli části těl v moři v oblasti, kde v sobotu havarovalo policejní letadlo se 13 osobami na palubě. Oznámil to na tiskové konferenci šéf Indonéské pátrací a záchranné agentury (BASARNAS) s tím, že ostatky pravděpodobných obětí byly nalezeny v místě, kde už vesničané dříve vylovili sedadlo z letadla a vak obsahující mobilní telefon a policejní doklady.