Olomouc vyškolila Partizánske, Veselí režírovalo duel s Pískem

Praha - Osmé kolo interligy házenkářek mělo o víkendu na programu jen tři utkání, ale hned dvakrát se z výhry radovaly moravské celky. Vysoké vítězství veze z Partizánskeho Olomouc, Veselí doma přehrálo Písek.

15.11.2014

Ilustrační fotoFoto: čtk

Házenkářky Zory premiérové vítězství probralo a hned v dalším zápase na půdě Slávie Partizánske si připsaly druhou, tentokrát desetibrankovou výhru. Svůj náskok začaly Olomoučanky budovat na začátku druhé patnáctiminutovky a už na konci první půle vedly o osm branek. Náskok si udržovaly i ve druhém poločase a postupně ho navýšily na deset branek (12:22). Výraznější korekce už domácí nedosáhly, a tak Zora Olomouc slavila vítězství 30:20.

Peter Olšavský, trenér Slavie Partizánske: „Těžko se hodnotí zápas, ve kterém jsme prohráli. Soupeř vyhrál zaslouženě. Nemůžu svým svěřenkyním upřít snahu. Ale soupeř dal do zápasu více snahy a větší srdce. Udělali jsme mnoho technických chyb."

Jan Bělka, trenér týmu Zora Olomouc: „Fungovala nám velmi dobře obrana, děvčata splnila všechny taktické pokyny. Hrozně moc jsme chtěli vyhrát, což jsme předváděli od začátku až do konce zápasu. Byly momenty, kdy se nám nedařilo, ale překonali jsme krizi a bojovali jsme."

Veselí nedalo šanci Písku

Veselí nad Moravou nepřipustilo překvapení a hráčky Písku vyprovodilo na cestu domů bez bodového zisku. Hráčky Veselí budovaly svůj náskok od prvních minut a o poločase vedly už šestibrankovým rozdílem. Ve druhé půli svůj náskok postupně navýšily na jedenáct branek a utkání dovedly k přesvědčivému vítězství.

Luboš Hudák, trenér týmu HC Veselí n. M.: „Vstup do zápasu nám vyšel. To nás uklidnilo až moc, ale naštěstí jsme se rychle otřepali. Dobře zahrála obrana a dařilo se nám i v útoku."

Jan Slavík, trenér týmu Sokol Písek: „Celý zápas jsme se nedostali do hry, když už tam byl nějaký náznak, udělali jsme technickou chybu a opět jsme byli tam, kde předtím."

Interliga házenkářek - 8. kolo:

Partizánske - Olomouc 20:30 (8:16)
Nejvíce branek: Szökeová 6/2, Blažeková 5, Michnová 4/1 - Růžičková 10/4, Dostálová 6.

Veselí nad Moravou - Písek 31:20 (17:11)
Nejvíce branek: Šustková 8/1, J. Vargová 7/2, Vysloužilová a Jandásková po 4 - Vrabcová 5/2, Talafousová a Palasová po 4.

15.11.2014 VSTUP DO DISKUSE

První ministryně Skotska (premiérka) Nicola Sturgeonová chce bránit místo, které má Skotsko v Evropské unii, a bude usilovat o to, aby Skotové mohli mít po odchodu Británie z unie i nadále přístup k evropskému jednotnému trhu.
5

Skotský parlament souhlasí s novým referendem o nezávislosti

Donald Trump
2 4

Trump podepsal dekret, kterým končí Obamovy ekologické regulace

Brečet nebudu, říká sprejer, který poničil hradby

Na místo činu se o víkendu vrátili sprejeři, kteří ve čtvrtek 16. března pomalovali historické hradby a další místa v Klatovech, a způsobili tak škodu za zhruba 45 tisíc korun. Odstraňovali nápisy, které nastříkali. Lítost by u nich ale člověk hledal jen stěží.

Krajský soud potvrdil půlmilionovou pokutu pro ministerstvo vnitra

Krajský soud v Brně v úterý potvrdil půlmilionovou pokutu, kterou Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) uložil ministerstvu vnitra. Je za chyby v zakázce na IT služby související s výplatou sociálních dávek. Soud potvrdil rozhodnutí ÚOHS z roku 2013. V úterý to řekla mluvčí soudu Simona Pešková.

Se zpěvačkou Špinarovou se příznivci rozloučí 1. dubna v Ostravě

Se zpěvačkou Věrou Špinarovou, která náhle zemřela v neděli ve věku 65 let, se její příznivci mohou rozloučit dopoledne 1. dubna v Ostravě. Smuteční síň krematoria ve Slezské Ostravě jim bude zpřístupněna od 09:00 do 12:00. Odpoledne se poslední rozloučení uskuteční pouze v kruhu rodiny a přátel. ČTK o tom dnes informoval Adam Pavlík, syn Věry Špinarové a vedoucí její doprovodné kapely.