Projekt olympiády počítá s tím, že by se některé soutěže odehrály v jiných krajích, například jachting na Lipně, dráhová cyklistika v Brně, kanoistika a veslování v Račicích. Mimo Prahu by se hrály i některé zápasy fotbalového turnaje.

Podle Kubaty by Ústí nad Labem bylo schopné zajistit olympijské soutěže v moderním pětiboji a triatlonu, případně boxu či vodním pólu. Dalším sportům, jako je cyklistika, plavání, házená či volejbal, město nabízí tréninkové zázemí.

Ústí nad Labem by bylo podle Kubaty jako jedno z pobočných center olympiády velmi vhodné. V roce 2016 již bude dokončena dálnice D8, po které bude cesta do metropole trvat 40 minut. Ve městě se chystá výstavba nových sportovních zařízení i hotelů, které by byly schopny sportovcům poskytnout kvalitní zázemí.

O tom, že se Praha bude ucházet o pořádání olympiády, v březnu rozhodli zastupitelé hlavního města. Do poloviny září musí Praha odeslat přihlášku, Mezinárodní olympijský výbor vybere v příštím roce užší okruh pěti kandidátů a pořadatelské město zvolí v říjnu 2009 na zasedání v Kodani. Olympijské hry v ČR by si podle průzkumu agentury Mori z konce března přálo 47 procent lidí. Záporně odpovědělo 41,2 procenta dotázaných.

Podle ekonomické studie z roku 2004 by hry stály téměř 136 miliard korun a přinesly by celkový zisk 25 miliard korun. Dalších asi 490 miliard korun by stála nutná dopravní a jiná infrastruktura, kterou však Česká republika podle zastánců her potřebuje i bez nich. Jen sama kandidatura bez ohledu na výsledek přijde podle studie na půl miliardy korun.