Opavští volejbalisté si vynutili čtvrtý semifinálový zápas

OPAVA - Volejbalisté Opavy odvrátili hrozbu vyřazení a ve třetím semifinále play off extraligy porazili na domácí palubovce Liberec 3:1. Stav série snížili Moravané na 1:2, takže České Budějovice, které dnes i potřetí porazily Brno, si na finálového soupeře musí počkat nejméně do středy. To se v Opavě uskuteční čtvrté utkání se začátkem opět v 19:00.

17.4.2007

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Aleš Krecl

Zatímco v Liberci nevyhráli Opavané v předchozích dvou zápasech ani set, dnes hned ten první vyzněl zcela jednoznačně v jejich prospěch. Domácí Duklu vůbec nepustili do tlaku, dařila se jim hra v útoku i na bloku a i přes slabší servis vyhráli 25:15.

Ve druhém setu rozjeté Opavany přibrzdily tři útoky do autu, ale vývoj dokázali otočit úspěšným blokem. Bízův servis pak ale vymazal náskok domácích ve třetí sadě a chyba Sukuby při podání v koncovce přinesla snížení na 1:2. Ve čtvrtém setu za stavu 17:16 dvakrát chyboval Bíza, po něm Polák, ale ani to Liberec nerozhodilo a Severočeši ještě stav srovnali. Druhý mečbol však opavský Svoboda proměnil.

"Rozhodlo, že jsme dokázali ublokovat Bízu a Poláka. Dnes se nám dařily všechny herní činnosti a zvládli jsme utkání i psychicky," pochvaloval si domácí kouč Martin Demar. Liberecký trenér Vladimír Merta uznal, že především v prvních dvou setech byla Opava lepší. "Lépe podávala a hrála v pohodě. Rozhodl čtvrtý set, kdy jsme v koncovce chytili čtyři útoky, ale vzápětí je neprodali."