Opavští volejbalisté si vynutili čtvrtý semifinálový zápas

OPAVA - Volejbalisté Opavy odvrátili hrozbu vyřazení a ve třetím semifinále play off extraligy porazili na domácí palubovce Liberec 3:1. Stav série snížili Moravané na 1:2, takže České Budějovice, které dnes i potřetí porazily Brno, si na finálového soupeře musí počkat nejméně do středy. To se v Opavě uskuteční čtvrté utkání se začátkem opět v 19:00.

17.4.2007

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Aleš Krecl

Zatímco v Liberci nevyhráli Opavané v předchozích dvou zápasech ani set, dnes hned ten první vyzněl zcela jednoznačně v jejich prospěch. Domácí Duklu vůbec nepustili do tlaku, dařila se jim hra v útoku i na bloku a i přes slabší servis vyhráli 25:15.

Ve druhém setu rozjeté Opavany přibrzdily tři útoky do autu, ale vývoj dokázali otočit úspěšným blokem. Bízův servis pak ale vymazal náskok domácích ve třetí sadě a chyba Sukuby při podání v koncovce přinesla snížení na 1:2. Ve čtvrtém setu za stavu 17:16 dvakrát chyboval Bíza, po něm Polák, ale ani to Liberec nerozhodilo a Severočeši ještě stav srovnali. Druhý mečbol však opavský Svoboda proměnil.

"Rozhodlo, že jsme dokázali ublokovat Bízu a Poláka. Dnes se nám dařily všechny herní činnosti a zvládli jsme utkání i psychicky," pochvaloval si domácí kouč Martin Demar. Liberecký trenér Vladimír Merta uznal, že především v prvních dvou setech byla Opava lepší. "Lépe podávala a hrála v pohodě. Rozhodl čtvrtý set, kdy jsme v koncovce chytili čtyři útoky, ale vzápětí je neprodali."

Výsledek - semifinále, 3. zápas:

Opava - Liberec 3:1 (15, 22, -24, 24)

Rozhodčí: Dvořák, Dočkal. Čas: 102 min. Diváci: 750. Stav série: 1:2.

17.4.2007 VSTUP DO DISKUSE

Před brněnskými strážníky ujížděl řidič, který předtím úmyslně zaparkoval na chodníku před ředitelstvím městské policie ve Štefánikově ulici a odmítal auto odstranit.

Rychle a zběsile v Brně. Provokoval strážníky, pak ujížděl i na červenou

23 8

O oblékání mrtvých není zájem, komentuje novelu majitel pohřební služby

Po útoku kormoránů tekla Ostravicí „krvavá voda"

Doslova masakr ryb způsobila obrovská hejna kormoránů v řece Ostravici v místech, kde se do této řeky vlévá Lučina. Uvedl to jednatel Českého rybářského svazu pro severní Moravu a Slezsko Přemysl Jaroň.

Dívenka, která vylétla ze sjezdovky, v nemocnici podlehla vážným zraněním

Dolní Morava – Teprve jedenáctiletá lyžařka se v sobotu 21. ledna dopoledne velmi těžce zranila ve skiareálu na Dolní Moravě. Přes veškerou lékařskou péči dívenka svým zraněním v nemocnici podlehla.

Ministerstvo obrany letos počítá s navýšením počtu vojáků o 1725

Praha - Ministerstvo obrany letos počítá s navýšením počtu vojáků o 1725. Úřad by také mohl mít na konci roku o téměř 250 více civilních zaměstnanců. Na dotaz to sdělil Jiří Caletka z tiskového oddělení ministerstva obrany. Loni se v resortu zvýšil počet vojáků z povolání o 1214, přibylo také více než 120 občanských a státních zaměstnanců.