Ostrava v NBL potrápila Nymburk, závěr ale patřil obhájci titulu

Ostrava - Basketbalisté Ostravy v dohrávce 20. kola NBL podlehli favoritovi z Nymburka 78:89. Nová huť dlouho držela naději na dobrý výsledek, ale v závěru si favorit očekávanou výhru pohlídal.

20.3.2015

Opora basketbalistů Nymburka Jiří Welsch.Foto: ČTK/Vostárek Josef

První čtvrtina byla ve znamení dobré střelby z obou stran a skončila vyrovnaným skóre 27:27. Lehce navrch pak měli hosté, kteří si do hlavní přestávky odnesli čtyřbodové vedení. Nymburku se nedařila střelba, ale vynahrazoval to lepším doskakováním a bezchybnou hrou prakticky bez ztrát.

Ve vyrovnané bitvě bylo naposledy srovnáno 58:58. Nové huti pak nevyšel závěr třetí čtvrtiny, prohráli ho 12:2 a obhájce titulu od té doby kontroloval vedení. Ostravští se snažili a pět minut před koncem se přiblížili na rozdíl tří bodů, ale to bylo vše.

Basketbalová Kooperativa liga mužů - 20. kolo:

Ostrava - Nymburk 78:89 (27:27, 46:50, 60:70)
Nejvíce bodů: Dougherty 18, Muirhead a Číž po 15, Zbránek 10 - Washington 23, Stutz 14, Burns 11, Hruban 10. Fauly: 18:24. Trestné hody: 21/20 - 23/20. Trojky: 10:7. Doskoky: 35:36.

20.3.2015 VSTUP DO DISKUSE

Ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš.
15 18

Poslanec ČSSD chce od Babiše vědět, kde vzal peníze na dluhopisy

Platforma Bez komunistů.cz. uspořádala v Praze shromáždění k odkazu Jana Palacha.
3 3

Na památku Palacha, v den jeho smrti, si lidé zapalovali svíčky

Podívejte se na pustý stadion před zbouráním. Nástupce je ve hvězdách

Nadšený řev fanoušků vítězného týmu se rozléhal brněnským zimním stadionem za Lužánkami, když domácí hokejisté Rudé hvězdy, dnešní Komety, poprvé doma před Brňany přebírali mistrovský titul. Tehdy se psal rok 1957 a stadion měl za sebou deset let fungování a před sebou ještě mnoho radosti i smutků fanoušků brněnských hokejistů. Nyní, sedmdesát let od slavnostního otevření stadionu, už na něj odkazuje jen název zastávky hromadné dopravy. Slibovaná nová aréna je v nedohlednu.

Obamovi balí, prezidentští úředníci vyklízejí Bílý dům

Odcházející americký prezident Barack Obama se loučí s Bílým domem, v němž jako hlava státu bydlel osm let. Oficiální akce, projevy a tiskové konference má za sebou a dnes je jeho program podle poradců volnější, byť Bílý dům ještě neopouští. Hlavou státu je do pátku 12:00 místního času (18:00 SEČ), kdy složí přísahu jeho nástupce Donald Trump.

Lavina na italský hotel spadla, když už hosté měli sbaleno

Řím - Hosté italského hotelu Rigopiano měli v okamžiku pádu ničivé laviny sbalené kufry a budovu na úpatí pohoří Gran Sasso se chystali opustit. Museli ale počkat, dokud sněžný pluh neodstraní sníh, který zablokoval přístupovou cestu. Italskému listu La Repubblica to dnes řekl Quintino Marcella, přítel a zaměstnavatel jednoho ze dvou přeživších, kuchaře Giampiera Pareteho, který byl v hotelu s rodinou na dovolené.