Ostrava v NBL potrápila Nymburk, závěr ale patřil obhájci titulu

Ostrava - Basketbalisté Ostravy v dohrávce 20. kola NBL podlehli favoritovi z Nymburka 78:89. Nová huť dlouho držela naději na dobrý výsledek, ale v závěru si favorit očekávanou výhru pohlídal.

20.3.2015

Opora basketbalistů Nymburka Jiří Welsch.Foto: ČTK/Vostárek Josef

První čtvrtina byla ve znamení dobré střelby z obou stran a skončila vyrovnaným skóre 27:27. Lehce navrch pak měli hosté, kteří si do hlavní přestávky odnesli čtyřbodové vedení. Nymburku se nedařila střelba, ale vynahrazoval to lepším doskakováním a bezchybnou hrou prakticky bez ztrát.

Ve vyrovnané bitvě bylo naposledy srovnáno 58:58. Nové huti pak nevyšel závěr třetí čtvrtiny, prohráli ho 12:2 a obhájce titulu od té doby kontroloval vedení. Ostravští se snažili a pět minut před koncem se přiblížili na rozdíl tří bodů, ale to bylo vše.

Basketbalová Kooperativa liga mužů - 20. kolo:

Ostrava - Nymburk 78:89 (27:27, 46:50, 60:70)
Nejvíce bodů: Dougherty 18, Muirhead a Číž po 15, Zbránek 10 - Washington 23, Stutz 14, Burns 11, Hruban 10. Fauly: 18:24. Trestné hody: 21/20 - 23/20. Trojky: 10:7. Doskoky: 35:36.

20.3.2015 VSTUP DO DISKUSE

Dílčí výsledky houbařských výprav Jiřího Laštůvky z uplynulého týdne.
1 4

Hlinecký houbař nanosil za týden z lesa přes tisíc hřibů

Školačka pochází údajně z městečka Pulsnitz u Drážďan
15

Mezi džihádistkami chycenými v Mosulu je i šestnáctiletá Němka od Drážďan

Zeman bude do krajů nadále jezdit, podle Ovčáčka to není kampaň

/ANKETA/ Prezident Miloš Zeman bude v návštěvách krajů od září pokračovat, nejsou součástí předvolební kampaně, míní prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Zvážit cesty, případně zahrnout náklady na ně jako bezúplatné plnění do volebního limitu, by měl Zeman podle člena Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí Jana Outlého. Zeman bude v přímé volbě usilovat o znovuzvolení, limit nákladů pro každého kandidáta je 50 milionů korun.

AUTOMIX.CZ

Tohle nám nedělejte. 10 věcí, které spolehlivě naštvou každého nadšence do aut

Jste automobilový nadšenec? Potom jistě nemůžete vystát některé návyky, zlozvyky a názory, se kterými se občas setkáváte ze strany „neautařů“. V mnoha případech se sice jedná o malicherné drobnosti, ale sami víme, že pokud jde o naše plechové miláčky, není žádná drobnost dostatečně malá.

Parašutistka spadla na rodinný dům

Žena se zranila, ale byla při vědomí. K nehodě došlo v Nové Vsi na Plzeňsku.

Kláštery nabízejí poznání, odpočinek, ubytování i nové zážitky

Kláštery jako cíl výletů, seznámení s historií i nalezení chvíle klidu v uspěchaném světě prezentuje web Klášterní stezky. Vytvořili ho učitelé a studenti pražské pedagogické fakulty a zahrnuje podrobné informace o více než dvacítce klášterů v Čechách a na Moravě. Seznamuje s řeholním životem i s tím, jak církev postupně staleté objekty renovuje. Kláštery jsou stále více objevovanou skupinou památek, která láká zájemce o kulturu i milovníky technických či přírodních památek.