Ostrava v NBL potrápila Nymburk, závěr ale patřil obhájci titulu

Ostrava - Basketbalisté Ostravy v dohrávce 20. kola NBL podlehli favoritovi z Nymburka 78:89. Nová huť dlouho držela naději na dobrý výsledek, ale v závěru si favorit očekávanou výhru pohlídal.

20.3.2015

Opora basketbalistů Nymburka Jiří Welsch.Foto: ČTK/Vostárek Josef

První čtvrtina byla ve znamení dobré střelby z obou stran a skončila vyrovnaným skóre 27:27. Lehce navrch pak měli hosté, kteří si do hlavní přestávky odnesli čtyřbodové vedení. Nymburku se nedařila střelba, ale vynahrazoval to lepším doskakováním a bezchybnou hrou prakticky bez ztrát.

Ve vyrovnané bitvě bylo naposledy srovnáno 58:58. Nové huti pak nevyšel závěr třetí čtvrtiny, prohráli ho 12:2 a obhájce titulu od té doby kontroloval vedení. Ostravští se snažili a pět minut před koncem se přiblížili na rozdíl tří bodů, ale to bylo vše.

Basketbalová Kooperativa liga mužů - 20. kolo:

Ostrava - Nymburk 78:89 (27:27, 46:50, 60:70)
Nejvíce bodů: Dougherty 18, Muirhead a Číž po 15, Zbránek 10 - Washington 23, Stutz 14, Burns 11, Hruban 10. Fauly: 18:24. Trestné hody: 21/20 - 23/20. Trojky: 10:7. Doskoky: 35:36.

1. Nymburk 21 20 1 1834:1468 95,2
2. Prostějov 39 29 10 3371:3021 74,4
3. Děčín 39 29 10 3115:2856 74,4
4. Pardubice 39 26 13 3340:3123 66,7
5. Opava 40 21 19 3168:3041 52,5
6. Ústí nad Labem 39 18 21 3117:3195 46,2
7. Jindřichův Hradec 39 16 23 3235:3399 41,0
8. Ostrava 40 16 24 3036:3073 40,0