Pardubice začaly osmifinále Vyzývacího poháru prohrou

Istanbul - Basketbalisté Pardubic prohráli s favorizovaným Besiktasem Istanbul 70:78.

10.1.2012

Basketbal - ilustrační fotoFoto: GetPhoto/Pavel Rakušan

Basketbalisté Pardubic vstoupili do osmifinále Vyzývacího poháru porážkou 70:78 na půdě favorizovaného Besiktase Istanbul. V průběhu zápasu Východočeši dvakrát dohnali dvoucifernou ztrátu, na šňůru soupeře z úvodu závěrečné části už odpověď neměli.

Besiktas v úvodu využil domácí bouřlivé prostředí a rychle se ujal vedení 11:2. Pardubice sice brzy srovnaly, ale stálo je to cenné síly. Turecký celek pak ještě v první půli dvakrát odskočil na rozdíl 11 bodů.

Druhý tým české ligy však ve třetí čtvrtině předvedl stíhací jízdu a v 27. minutě se dokonce ujal vedení 51:48. Od té chvíle se však Besiktasi povedla klíčová šňůra 18:2 a turecký klub rozhodl o své výhře. Na další návrat do zápasu už Pardubice neměly síly.

Nepomohlo jim ani 20 bodů Petra Bohačíka a 17 bodů čerstvého krále smečařů české ligy Coreyho Muirheada. Nedařilo se naopak dalším dvěma americkým posilám. Maurice Hampton sice dal 13 bodů, ale ztratil hned šest míčů. Pivot Marcus Arnold pak dal pouze šest bodů, protože trefil jen tři z 11 střel.

Prohrál tak souboj s americkým pivotem Besiktase Ersinem Daglim, který minul pouze jednou z deseti střel a s 22 body byl nejlepším střelcem zápasu. Dalších 17 bodů přidal bývalý hráč NBA Carlos Arroyo.

Osmifinále Vyzývacího poháru basketbalistů - 1. kolo:

Skupina K:

Besiktas Istanbul - BK Pardubice 78:70 (21:16, 44:37, 59:53)
Nejvíce bodů: Dagli 22, Arroyo 17, Erceg a Hawkins po 13 - Bohačík 20, Muirhead 17, Hampton 13. Fauly: 17:22. Trestné hody: 15/13 - 11/9. Trojky: 3:9.

Fuenlabrada - Nižnij Novgorod 73:70 (za domácí Bartoň 11 bodů, 6 doskoků).

Zeman v Plzni: Proti šíleným zeleným aktivistům jen nutné vytvořit koalici

Zeman v Plzni - Miloš Zeman zastupitelům řekl, že přijel do bohatého kraje s nízkou nezaměstnaností. Uvedll, že jeho prioritou je ekonomická diplomacie a jeho soukromou iniciativou pak hospice a sociální zařízení.

Střechu haly v České Třebové nadzvedne jeřáb

Česká Třebová – Kolem nové sportovní haly Na Skalce, na které se před týdnem v sobotu během florbalového turnaje zřítila střecha, je stále napilno. Stavební firma tu odklízí cihly, suť a části plachty u obvodových zdí. Policisté v pondělí informovali, že zahájili přípravné práce, které předcházejí nadzdvihnutí zřícené střešní konstrukce.