Pardubice zůstávají stoprocentní, Ústí slavilo ve Svitavách

Praha - Basketbalisté Ústí nad Labem zvítězili v desátém kole NBL na palubovce Svitav 80:74 a srovnali svou bilanci na pět výher a pět porážek.

1.11.2014

BASKETBAL - ilustrační foto.Foto: DENÍK

V souboji prvního s posledním týmem tabulky porazily Pardubice podle očekávání Brno 87:72 a nadále jsou jako jediný tým ligy bez porážky. V posledním sobotním utkání Děčín přehrál USK Praha 77:63.

Basketbalistům Ústí se ve Svitavách dařilo v prvním poločase lépe pronikat pod koš soupeře a udržovali si mírný náskok. Ten se povedlo v průběhu třetí čtvrtiny navýšit až na 13 bodů a hosté v klidu utkání kontrolovali. Tuři však ještě zabojovali a minutu a půl před koncem snížili na rozdíl tří bodů, ale hráči Ústí tažení Larochem si koncovku pohlídali. Severočeši uspěli po dvou porážkách.

Děčín rozhodl zápas s USK už ve druhé čtvrtině. Domácí uzavřeli za stavu 30:28 druhou čtvrtinu šňůrou 15:2 a dostali se do rozhodujícího vedení. V úvodu druhé půle náskok narostl až na 21 bodů a hosté se už na dostřel nepřiblížili. Válečníkům se dařilo proměňovat ztráty vysokoškoláků v jednoduché koše a USK už nedali šanci.

Pardubičtí basketbalisté potvrdili roli vedoucího týmu tabulky, když přehráli poslední Brno už ve druhé čtvrtině. Hosté měli obrovský problém na obranném doskoku - soupeři dovolili doskočit 18 nepřesných střel. Brňané v poslední čtvrtině ještě zabojovali a jedenácti body v řadě snížili na rozdíl sedmi bodů čtyři minuty před koncem. Za domácí ale okamžitě odpověděli Bohačík s Kohoutem a velký obrat se tak nekonal.

Basketbalová Kooperativa liga mužů:

4.kolo:

Jindřichův Hradec – Nymburk 88:105 (17:28, 40:48, 59:70)
Nejvíce bodů: Robinson 19, Autrey 17, Zuzák 15, White 13, Vošlajer 10 – Stutz 27, Kříž 17, Kudláček 15, Simmons 13, Hruban 11. Fauly: 22:22. Trestné hody: 22/16 – 25/19. Trojky: 6:8. Doskoky: 27:39.

10. kolo:

Svitavy - Ústí nad Labem 74:80 (16:19, 32:38, 50:61)
Nejvíce bodů: Abercrombie 25, Votroubek 16, Šotnar 14 - Vette 25, Laroche 20, Čarnecký 14. Fauly: 21:19. Trestné hody: 11/6 - 19/10. Trojky: 8:4. Doskoky: 37:35.

Děčín - USK Praha 77:63 (21:19, 45:30, 68:49)
Nejvíce bodů: Houška 17, Stria 14, Bosák a Jelínek po 10 - Feštr 14, Nikolič 13, Grunt, Mareš, Krušič, Křivánek a Peterka po 6. Fauly: 22:20. Trestné hody: 19/14 - 20/13. Trojky: 5:4. Doskoky: 24:28.

Pardubice - Brno 87:72 (17:15, 44:33, 70:54)
Nejvíce bodů: Kohout 15, Sanders 13, Pandula, Půlpán a Škranc po 9 - Dygrýn a Šiška po 17, Krakovič 16. Fauly: 19:24. Trestné hody: 24/12 - 18/11. Trojky: 7:5. Doskoky: 46:28.

Energie ze Slunce prý příští rok předčí tu atomovou

Černé audi, kterým teroristé najížděli do chodců ve španělském Cambrilsu.
1 22

Teroristé z Katalánska byli před útoky v Paříži, řekl francouzský ministr vnitra

Mistrovství v pasení ovcí je sport. Vyžaduje soulad ovčáka a jeho psa

Spolupráce ovčáka, psa a ovcí, ladnost, rychlost a přesnost v každém kroku – tak by se dalo shrnout víkendové mistrovství republiky v pasení. Konalo se v Rakousích na Semilsku.