Patnáct branek. Čeští florbalisté vstoupili do kvalifikace o MS kanonádou

Nijmegen - Čeští florbalisté vstoupili do kvalifikace o prosincové mistrovství světa v Göteborgu výhrou nad Rakouskem 15:1. Hattrickem se podílel na vítězství Radek Valeš. Další zápas čeká tým trenéra Radima Cepka ve středu od 15:00 proti Velké Británii.

28.1.2014 AKTUALIZOVÁNO 28.1.2014

Ilustrační foto. Čeští florbalisté slaví výhruFoto: ČTK/PR/ČFbU

Rakušané, kteří před dvěma roky byli v celkovém hodnocení MS až na 23. místě, drželi bezbrankový stav 133 sekund, než se po standardní situaci trefil Valeš. Do osmé minuty zvýšili čeští hráči už na 5:0.

Pak se národní tým střelecky odmlčel, až 17 sekund před koncem první třetiny si srazil balónek do vlastní branky Sailer. Další čekání na gól ukončil ve 28. minutě Valeš, který dovršil hattrick. V druhé části se trefili ještě Kološ a Sladký.

Ve 46. minutě se prosadil také nejlepší extraligový střelec Ondrušek, který skóroval hned dvakrát během 18 sekund. Gólmana Baráka připravil o čisté konto v 58. minutě Palermo.

"Těžko říct, kam bych je kvalitou zařadil. Znám jenom extraligu, 1. a 2. ligu jsem vůbec neviděl. Ale jestli tam? Vlastně jsem ani Rakušany neviděl hrát, zalezli na velké brankoviště, tam stáli a čekali. Vyhazovali balónky, nic nepředvedli," řekl serveru florbal.cz Valeš.

Češi vyhráli i sedmý vzájemný zápas s Rakušany v historii a překonali výhru z posledního klání z roku 2005, kdy vyhráli v Salcburku 14:2. "Proti takhle slabému soupeři jsem nehrál hodně dlouho. Hlavně jsem očekával, že se od té doby Rakušané zlepšili, že se budou o něco snažit, že nám nedají nic zadarmo. Ale za těch devět let se nic nezlepšilo. Docela mě zklamali," uvedl další útočník Vojtěch Skalík.

Kvalifikace MS florbalistů - 3. evropská skupina v Nijmegenu (Nizozemsko):

ČR - Rakousko 15:1 (6:0, 3:0, 6:1)
Branky a nahrávky: 3. Valeš (Veltšmíd), 3. P. Suchánek, 4. Jendrišák, 5. Valeš (Veltšmíd), 8. Kološ (Veltšmíd), 20. vlastní Sailer, 28. Valeš, 34. Kološ (P. Suchánek), 37. Sladký (Zozulák), 46. Ondrušek (Jelínek), 46. Ondrušek (Dóža), 47. Sladký (Kološ), 50. Sýkora (Tokoš), 51. Jendrišák (Jelínek), 56. Zozulák (Mikeš) - 58. Palermo (Sprecher). Vyloučení: 0:2. Využití: 1:0. Diváci: 130.

Dánsko - Německo 4:3 (1:1, 2:1, 1:1), Nizozemsko - Velká Británie 8:4 (0:0, 4:2, 4:2).

28.1.2014 VSTUP DO DISKUSE

Babiš: Jsem manažer obyvatel této země a mám co nabídnout

Spuštění první fáze EET i snahy o zavedení různých výjimek udaly tón veřejné debatě končícího týdne. Kromě toho byl přijat zákon o střetu zájmů, který bude mít pro Andreje Babiše dalekosáhlé důsledky. Není divu, že během rozhovoru občas křičel, odbíhal pro různé materiály a maily od občanů, kroutil hlavou, ale také se srdečně smál. I když tvrdí, že je naštvaný, hlavně na Bohuslava Sobotku, evidentně je odhodlaný poprat se o vítězství ve volbách a další čtyři roky vést zemi.

Martin Svoboda: Za jedovatý alkohol má být potrestán výrobce, ne prodejce

/ROZHOVOR/ Když v září 2012 pacient havířovské nemocnice řekl lékařům, že oslepl po vypití alkoholu, který koupil jeho bratr ve stánku pod náměstím TGM v Havířově-Šumbarku, byl to stánek, kde byl provozní Martin Svoboda a kde šťárou policie, hygieniků a celníků začala metylová kauza, která zasáhla celou republiku a dokonce překročila její hranice.