Patnáct branek. Čeští florbalisté vstoupili do kvalifikace o MS kanonádou

Nijmegen - Čeští florbalisté vstoupili do kvalifikace o prosincové mistrovství světa v Göteborgu výhrou nad Rakouskem 15:1. Hattrickem se podílel na vítězství Radek Valeš. Další zápas čeká tým trenéra Radima Cepka ve středu od 15:00 proti Velké Británii.

28.1.2014 AKTUALIZOVÁNO 28.1.2014

Ilustrační foto. Čeští florbalisté slaví výhruFoto: ČTK/PR/ČFbU

Rakušané, kteří před dvěma roky byli v celkovém hodnocení MS až na 23. místě, drželi bezbrankový stav 133 sekund, než se po standardní situaci trefil Valeš. Do osmé minuty zvýšili čeští hráči už na 5:0.

Pak se národní tým střelecky odmlčel, až 17 sekund před koncem první třetiny si srazil balónek do vlastní branky Sailer. Další čekání na gól ukončil ve 28. minutě Valeš, který dovršil hattrick. V druhé části se trefili ještě Kološ a Sladký.

Ve 46. minutě se prosadil také nejlepší extraligový střelec Ondrušek, který skóroval hned dvakrát během 18 sekund. Gólmana Baráka připravil o čisté konto v 58. minutě Palermo.

"Těžko říct, kam bych je kvalitou zařadil. Znám jenom extraligu, 1. a 2. ligu jsem vůbec neviděl. Ale jestli tam? Vlastně jsem ani Rakušany neviděl hrát, zalezli na velké brankoviště, tam stáli a čekali. Vyhazovali balónky, nic nepředvedli," řekl serveru florbal.cz Valeš.

Češi vyhráli i sedmý vzájemný zápas s Rakušany v historii a překonali výhru z posledního klání z roku 2005, kdy vyhráli v Salcburku 14:2. "Proti takhle slabému soupeři jsem nehrál hodně dlouho. Hlavně jsem očekával, že se od té doby Rakušané zlepšili, že se budou o něco snažit, že nám nedají nic zadarmo. Ale za těch devět let se nic nezlepšilo. Docela mě zklamali," uvedl další útočník Vojtěch Skalík.

Kvalifikace MS florbalistů - 3. evropská skupina v Nijmegenu (Nizozemsko):

ČR - Rakousko 15:1 (6:0, 3:0, 6:1)
Branky a nahrávky: 3. Valeš (Veltšmíd), 3. P. Suchánek, 4. Jendrišák, 5. Valeš (Veltšmíd), 8. Kološ (Veltšmíd), 20. vlastní Sailer, 28. Valeš, 34. Kološ (P. Suchánek), 37. Sladký (Zozulák), 46. Ondrušek (Jelínek), 46. Ondrušek (Dóža), 47. Sladký (Kološ), 50. Sýkora (Tokoš), 51. Jendrišák (Jelínek), 56. Zozulák (Mikeš) - 58. Palermo (Sprecher). Vyloučení: 0:2. Využití: 1:0. Diváci: 130.

Dánsko - Německo 4:3 (1:1, 2:1, 1:1), Nizozemsko - Velká Británie 8:4 (0:0, 4:2, 4:2).

28.1.2014 VSTUP DO DISKUSE

Tragická nehoda: Na silnici z Lomnice na Kraslice zemřel člověk.
3

Tragická sobota. Na silnicích zemřelo devět lidí, letos nejvíc

Ilustrační fotografie.
8 30

Vyplašená zvěř, zničené porosty. Čtyřkolky dělají vrásky myslivcům

OBRAZEM: Poslední ohňostroj v Brně ukázal Nebe na Zemi. V rytmu jazzu

/VIDEO, ANKETA/ Nebem tancují miliony pestrobarevných jisker. Vlní se vesele do jazzového rytmu, rozsvítí se a zase mizí. Oblohu nad Špilberkem v sobotu prozářil závěrečný nesoutěžní ohňostroj festivalu Ignis Brunensis. Podívaná nesla název Nebe na zemi podle slov známé skladby Jaroslava Ježka.

DOTYK.CZ

Česká agentura veze z Cannes několik cen. Za kampaň pro časopis, co už nevychází

Čím jsou pro světový film ceny americké filmové akadamie Oscar, tím je pro evropskou reklamu mezinárodní reklamní festival Cannes Lions. Koná se vždy koncem června ve francouzském letovisku Cannes a v posledních letech je na něm úspěšná česká pobočka reklamní sítě Young & Rubicam.

Rusko varuje Norsko: Američtí mariňáci u vás zhorší vztahy s námi

Rusko nese s nelibostí záměr Norska prodloužit pobyt 330 amerických mariňáků na svém území. Vojáci měli původně odejít už letos, skandinávský stát se však rozhodl hostit je nejméně do konce roku 2018.

Ohnivé peklo v Pákistánu, nejméně 120 lidí uhořelo po vzplanutí cisterny

/VIDEO/ K tragédii došlo v Pákistánu, kde se převrátila cisterna s palivem. Následně ji zachvátil požár, který se rychle rozšířil na okolní automobily a motorky. Podle posledních informací na místě zemřelo nejméně 125 lidí. Další desítky byly s vážnými popáleninami převezeny do nemocnic. Podle záchranářů tak mohou počty obětí nadále stoupat.