Patnáct branek. Čeští florbalisté vstoupili do kvalifikace o MS kanonádou

Nijmegen - Čeští florbalisté vstoupili do kvalifikace o prosincové mistrovství světa v Göteborgu výhrou nad Rakouskem 15:1. Hattrickem se podílel na vítězství Radek Valeš. Další zápas čeká tým trenéra Radima Cepka ve středu od 15:00 proti Velké Británii.

28.1.2014 AKTUALIZOVÁNO 28.1.2014

Ilustrační foto. Čeští florbalisté slaví výhruFoto: ČTK/PR/ČFbU

Rakušané, kteří před dvěma roky byli v celkovém hodnocení MS až na 23. místě, drželi bezbrankový stav 133 sekund, než se po standardní situaci trefil Valeš. Do osmé minuty zvýšili čeští hráči už na 5:0.

Pak se národní tým střelecky odmlčel, až 17 sekund před koncem první třetiny si srazil balónek do vlastní branky Sailer. Další čekání na gól ukončil ve 28. minutě Valeš, který dovršil hattrick. V druhé části se trefili ještě Kološ a Sladký.

Ve 46. minutě se prosadil také nejlepší extraligový střelec Ondrušek, který skóroval hned dvakrát během 18 sekund. Gólmana Baráka připravil o čisté konto v 58. minutě Palermo.

"Těžko říct, kam bych je kvalitou zařadil. Znám jenom extraligu, 1. a 2. ligu jsem vůbec neviděl. Ale jestli tam? Vlastně jsem ani Rakušany neviděl hrát, zalezli na velké brankoviště, tam stáli a čekali. Vyhazovali balónky, nic nepředvedli," řekl serveru florbal.cz Valeš.

Češi vyhráli i sedmý vzájemný zápas s Rakušany v historii a překonali výhru z posledního klání z roku 2005, kdy vyhráli v Salcburku 14:2. "Proti takhle slabému soupeři jsem nehrál hodně dlouho. Hlavně jsem očekával, že se od té doby Rakušané zlepšili, že se budou o něco snažit, že nám nedají nic zadarmo. Ale za těch devět let se nic nezlepšilo. Docela mě zklamali," uvedl další útočník Vojtěch Skalík.

Kvalifikace MS florbalistů - 3. evropská skupina v Nijmegenu (Nizozemsko):

ČR - Rakousko 15:1 (6:0, 3:0, 6:1)
Branky a nahrávky: 3. Valeš (Veltšmíd), 3. P. Suchánek, 4. Jendrišák, 5. Valeš (Veltšmíd), 8. Kološ (Veltšmíd), 20. vlastní Sailer, 28. Valeš, 34. Kološ (P. Suchánek), 37. Sladký (Zozulák), 46. Ondrušek (Jelínek), 46. Ondrušek (Dóža), 47. Sladký (Kološ), 50. Sýkora (Tokoš), 51. Jendrišák (Jelínek), 56. Zozulák (Mikeš) - 58. Palermo (Sprecher). Vyloučení: 0:2. Využití: 1:0. Diváci: 130.

Dánsko - Německo 4:3 (1:1, 2:1, 1:1), Nizozemsko - Velká Británie 8:4 (0:0, 4:2, 4:2).

Infografika: Škoda vyrobila miliontý Superb. Připomeňte si příběh vozu

Vlajkové lodi automobilky Škoda se daří skvěle. Nedávno totiž z výrobní linky sjel miliontý Superb.

Ukrajina zahájila stavbu obří hráze. Na Krym dál nepoteče voda

Úřady Chersonské oblasti na Ukrajině zahájily stavbu velké hráze, která by měla uzavřít přítok vody z Donu dál do Severokrymského kanálu a dál na Krym, který byl po volbách v roce 2014 připojen k Rusku. Kvůli okupaci této oblasti byly proti Rusku zavedeny ekonomické sankce.

Do největšího dopravního letadla udeřil v Praze blesk, lidé čekali na náhradní

Pořád lepší blesk, než teroristé. To si asi říkali cestující Airbusu A380, který musel v sobotu odpoledne po zásahu bleskem na Letišti Václava Havla v Praze k mechanikům na kontrolu. Místo jednoho obřího letadla přiletělo pro cestující náhradní, dokonce to samé, až z Londýna.

Zemřela legendární „Švýcarská mašina", tělo horolezce našli záchranáři

Svět horolezectví zasáhla smutná zpráva. Legendární Ueli Steck, přezdívaný „Švýcarská mašina", zemřel při nehodě během výstupu na Mount Everest. Tělo čtyřicetileté ikony objevila šestice záchranářů v neděli ráno v blízkosti hory Nupce.