Pětibojaři Kodedová s Kufem skončili ve finále SP ve štafetě čtvrtí

Sarasota - Čtvrté místo obsadili moderní pětibojaři Barbora Kodedová a Jan Kuf v závodě smíšených štafet, který zakončil finále Světové poháru. Zvítězili Rusové Jekatěrina Churaskinová a Alexandr Lesun, který v americké Sarasotě vyhrál i v sobotu mezi jednotlivci.

9.6.2014

Moderní pětiboj - ilustrační foto.Foto: ČTK/AP/Michael Sohn

Česká dvojice se posunula těsně pod stupně vítězů v závěrečné kombinované disciplíně běhu a střelby z laserové pistole, před kterou jí patřila šestá pozice.

Další medaili po druhém místě z dubnového podniku SP v maďarském Kecskemétu Kodedová s Kufem nepřidali, přesto byl reprezentační trenér Jakub Kučera s jejich výkonem spokojen.

"Opět potvrdili, že ve štafetách patří k absolutní světové špičce. Nehledím na to, jestli jsou druzí, třetí či čtvrtí, přestože se počítají medaile. Důležitý je výkon a to, že jsou tak vysoko. O tom jak vysoko, rozhoduje, kolik udělají chyb," řekl Kučera pro svazový web. "Honza se v první polovině šermu stále nemohl srovnat a stejně jako v individuálním závodě udělal několik chyb. Kdyby předvedl standardní výkon této sezony, byla by to zřejmě medaile," uvedl. Kuf skončil v jednotlivcích třináctý a Kodedová třicátá.

Finále Světového poháru v moderním pětiboji v Sarasotě (USA):

Smíšená štafeta: 1. Rusko (Churaskinová, Lesun) 1456 b., 2. Čína 1446, 3. Litva 1424, 4. Česká republika (Kodedová, Kuf) 1418.

Prezident nevylučuje, že podá kárnou žalobu kvůli kauze Rath

Třemošná - Prezident Miloš Zeman dnes nevyloučil, že podá kárnou žalobu na soudce, který v korupční kauze Davida Ratha rozhodl o nezákonnosti pořízených odposlechů. "I prezident má právo podat kárnou žalobu v případě, kdy soudce pochybí. A já nevylučuji, že právě v této kauze této kárné žaloby využiji," řekl Zeman na setkání s obyvateli v Třemošné u Plzně.

Iráčtí uprchlíci, kteří žijí v Českém Těšíně, našli práci

Český Těšín - Pro všechny dospělé irácké křesťanské uprchlíky, kteří loni přijeli do Moravskoslezského kraje a nakonec se usídlili v Českém Těšíně na Karvinsku, se podařilo najít práci. V kraji z původních čtyř rodin nakonec zůstaly tři, celkem 13 lidí, řekla dnes novinářům Zuzana Filipková ze Slezské diakonie, která křesťanským uprchlíkům pomáhá s integrací.

Zeman je pro nový jaderný zdroj, uvedla po jednání s ním Škoda JS

Plzeň - Prezident Miloš Zeman by uvítal, aby se co nejrychleji rozhodlo o výstavbě nových energetických kapacit v českých jaderných elektrárnách a aby se na ní co nejvíc podílely české firmy. Uvedl to podle mluvčího plzeňské Škody JS Jana Stolára na dnešním setkání s vedením strojíren. Prezident firmu navštívil během své návštěvy Plzeňského kraje.