Pětibojaři Kodedová s Kufem skončili ve finále SP ve štafetě čtvrtí

Sarasota - Čtvrté místo obsadili moderní pětibojaři Barbora Kodedová a Jan Kuf v závodě smíšených štafet, který zakončil finále Světové poháru. Zvítězili Rusové Jekatěrina Churaskinová a Alexandr Lesun, který v americké Sarasotě vyhrál i v sobotu mezi jednotlivci.

9.6.2014

Moderní pětiboj - ilustrační foto.Foto: ČTK/AP/Michael Sohn

Česká dvojice se posunula těsně pod stupně vítězů v závěrečné kombinované disciplíně běhu a střelby z laserové pistole, před kterou jí patřila šestá pozice.

Další medaili po druhém místě z dubnového podniku SP v maďarském Kecskemétu Kodedová s Kufem nepřidali, přesto byl reprezentační trenér Jakub Kučera s jejich výkonem spokojen.

"Opět potvrdili, že ve štafetách patří k absolutní světové špičce. Nehledím na to, jestli jsou druzí, třetí či čtvrtí, přestože se počítají medaile. Důležitý je výkon a to, že jsou tak vysoko. O tom jak vysoko, rozhoduje, kolik udělají chyb," řekl Kučera pro svazový web. "Honza se v první polovině šermu stále nemohl srovnat a stejně jako v individuálním závodě udělal několik chyb. Kdyby předvedl standardní výkon této sezony, byla by to zřejmě medaile," uvedl. Kuf skončil v jednotlivcích třináctý a Kodedová třicátá.

Finále Světového poháru v moderním pětiboji v Sarasotě (USA):

Smíšená štafeta: 1. Rusko (Churaskinová, Lesun) 1456 b., 2. Čína 1446, 3. Litva 1424, 4. Česká republika (Kodedová, Kuf) 1418.