Plavkyně Pechanová má z ME další bronz, třetí byla i na pětce

Piombino - Jana Pechanová získala na mistrovství Evropy v dálkovém plavání v Itálii druhou bronzovou medaili. Po třetím místě ze středečního závodu na deset kilometrů byla třetí i na poloviční trati, na níž se plavalo s intervalovým startem.

15.9.2012

Jana Pechanová.Foto: DENÍK

V Piombinu zvítězila domácí vytrvalkyně Rachele Bruniová, mistryně Evropy z pátečního závodu družstev, která zdolala pětikilometrový úsek za 1:00:56,9. S téměř minutovým odstupem byla druhá Řekyně Kalliopi Arauzuová, Pechanová na ni ztratila čtyři sekundy. Barbora Picková skončila čtrnáctá.

Před rokem získala Pechanová v izraelském Ejlatu v takzvané časovce na 5 km evropské stříbro. Na to útočila i dnes, ještě na mezičasu byla druhá, ale pak klesla za řeckou soupeřku. Čeká ji ještě maraton na 25 km, v němž loni vybojovala bronz.

Závod mužů vyhrál Rus Kirill Abrosimov a po desítce získal na šampionátu druhé zlato.

Václav Klaus: Lidé se o politiku zajímají, nezajímají je konkrétní politici

/VIDEO, FOTOGALERIE/- Hlas druhého českého prezidenta Václava Klause (75) byl v posledních dnech víc slyšet i na domácí scéně. Nejen kvůli vládním šarvátkám, ale i diky jeho nové knize Zničí nás klima nebo boj s klimatem. Zajímalo mě, jak vnímá současnou politickou scénu v Česku i zahraničí, co ho znepokojuje a zda očekává od letošních voleb do sněmovny nějaký fatální zlom v polistopadovém vývoji. V rozhovoru s Deníkem se Václav Klaus představil i jako pyšný otec syna, který má v ODS nakročeno ke slušné kariéře.

Můj soused zabiják: lidé z Bystrce Kajínka většinou vítají, cítí se i bezpečněji

Odsouzený a omilostněný dvojnásobný vrah Jiří Kajínek bydlí v brněnské Bystrci. Sousedům většinou nevadí.

OBRAZEM: Nejlepší fotografie týdne

Prohlédněte si nejpovedenější snímky našich fotografů, pořízené během uplynulého týdne.

Rekonstrukce atentátu se odehraje jinde než samotný útok

Na sobotu připadá výročí jednoho z nejvýznamnějších momentů druhé světové války – atentátu na Heydricha.Pětasedmdesát let od vyvrcholení operace s krycím názvem Anthropoid připomene dopoledne rekonstrukce operace, kterou bude komentovat badatel Jiří Padevět. Čas 10.25 odpovídá historii – nikoli však místo. Ukázka se neuskuteční poblíž tramvajové zastávky Vychovatelna (kde stojí i památník atentátu) ale nedaleko tramvajové zastávky U Kříže v Libni.