Při premiéře ve Světovém poháru skončil Plocek čtvrtý, vyhrál Drysdale

Poznaň (Polsko) - Veslař Michal Plocek skončil při svém prvním startu ve Světovém poháru na skifu v Poznani na čtvrtém místě. Závod vyhrál olympijský vítěz a pětinásobný mistr světa Novozélanďan Mahé Drysdale, za kterým český reprezentant zaostal o osm a půl sekundy.

19.6.2016

Michal PlocekFoto: čtk

Dvaadvacetiletý Plocek jezdil letos dosud na dvojskifu, ale v Polsku nahradil Ondřeje Synka, který se již chystá na olympijské hry. Bývalý juniorský světový šampion a předloňský mistr světa v kategorii do 23 let svoji šanci využil.

"Čtvrté místo je neskutečný úspěch a jsem rád, že jsem dostal příležitost se v Poznani ukázat a předvést, že Česko by mohlo mít do budoucna naději na náhradu za Ondru Synka," uvedl Plocek.

Ve finálové jízdě na jezeře Malta se postupně posouval dopředu a nakonec nestačil jen na trojici výrazných veslařských osobností. Za Drysdalem dojel Chorvat Damir Martin a třetí byl Brit Alan Campbell, na kterého Plocek ztratil necelé čtyři sekundy.

Zkusil si to na hvězdy

"Na pohár jsem odjížděl s cílem získat zkušenosti a zkusit si to na hvězdy jako Drysdale nebo Campbell. Ve finále jsem chtěl zkusit jet na Brita a dojet třetí, ale asi se na mě připravil a nepustil mě vůbec k sobě," řekl Plocek, který ocenil pomoc Matyáše Klanga, se kterým letos startoval na dvojskifu, a trenéra Michala Vabrouška. "Umí z nás vytáhnout to nejlepší," dodal Plocek.

Ve finále B vybojoval třetí místo dvojskif Lenka Antošová, Kristýna Fleissnerová. Skifařka Lucie Žabová byla šestá a celkově obsadila dvanácté místo.

Párová čtyřka Matyáš Klang, Martin Basl, Adam Štěrbák, Vojtěch Řimák si připsala sedmé místo bez startu ve finále B, které pořadatelé zrušili. Česká posádka by totiž byla jediným účastníkem jízdy.

Třetí díl Světového poháru ve veslování v Poznani:

MUŽI

Skif: 1. Drysdale (N. Zél.) 6:37,810, …4. Plocek (ČR) 6:46,360.

Skif leh. vah: 1. Ruta (It.) 6:57,590.

Dvojka bez korm.: 1. Murray, Bond (N. Zél.) 6:18,580.

Dvojka bez korm. leh. vah: 1. Cassells, Scrimgeour (Brit.) 6:26,780.

Dvojskif: 1. Manson, Harris (N. Zél.) 6:08,340.

Dvojskif leh. vah: 1. Houin, Azou (Fr.) 6:11,920.

Čtyřka bez korm.: 1. Británie 5:42,790.

Čtyřka bez korm. leh. vah: 1. Dánsko 5:55,550.

Párová čtyřka: 1. Austrálie 5:37,200, …7. ČR (Klang, Basl, Štěrbák, Řimák).

Osma: 1. Německo 5:22,600.

ŽENY

Skif: 1. Brennanová (Austr.) 7:15,980, …finále B: 6. L. Žabová (ČR) 7:43,200.

Skif leh. vah: 1. McBrideová (N. Zél.) 7:31,320, …finále C: 3. Kociánová (ČR) 7:56,030.

Dvojka bez korm.: 1. Gloverová, Stanningová (Brit.) 6:52,790.

Dvojskif: 1. Fularczyková, Madajová (Pol.) 6:47,750, …finále B: 3. L. Antošová, Fleissnerová (ČR) 6:55,310.

Dvojskif leh. vah: 1. Paulisová, Headová (Niz.) 6:47,690.

Párová čtyřka: 1. Německo 6:14,080.

Osma: 1. Nový Zéland 6:06,270.