Třetí místo vybojoval Radomír Šimůnek, který porazil o půl minuty obhájce vítězství v seriálu Jakuba Skálu.

"Byl to boj a utrpení. Nejelo se mi dobře, od začátku jsem se trápil," řekl České televizi Šimůnek, který v pondělí pozdě večer přiletěl z Belgie. "První čtyři kola to bylo špatný, pak jsem se trochu zvednul a trochu jsem to ubojoval. Za třetí místo jsem docela rád," uvedl zkušený český reprezentant, který vystoupil na stupně vítězů potřetí v této pohárové sezoně.

První místo v průběžném pořadí si mírně upevnil Tomáš Paprstka, který dojel pátý. Mezi ženami vyhrála popáté Pavla Havlíková a drží si neporazitelnost. Ve čtyřech závodech však nestartovala, pohár tak vede Slovenka Janka Keseg Števková.

Závod Českého poháru v cyklokrosu Toi Toi Cupu v Uničově:

Muži: 1. Meisen (Něm.) 58:42, 2. Boroš (BKCP-Corendon) -20, 3. Šimůnek (ERA-Murprotec) -46, 4. Skála (ČEZ Cyklo Tábor) -1:06, 5. Paprstka (Remerx-Merida Kolín) -1:42, 6. Nipl (Puskinak.cz) -2:17.

Průběžné pořadí (po 7 závodech): 1. Paprstka 197 b., 2. Nipl 175, 3. Petruš (Hlinsko) 169.

Ženy: 1. Havlíková (MRM-Avalon) 42:37, 2. Heiglová (Rak.) -2:18, 3. Mikulášková (Stadion Louny) -2:34.

Průběžné pořadí (po 9 závodech): 1. Keseg Števková (SR) 213, 2. Lukešová (ČEZ Cyklo Tábor) 211, 3. Czeczinkarová (Sram Mitas Trek) 200.