Pohárový cyklokros na blátě v Uničově vyhrál Němec Meisen

Uničov - I druhý start v tomto ročníku Českého poháru v cyklokrosu proměnil německý šampion Marcel Meisen ve vítězství. Na rozblácené trati v Uničově dnes vyhrál navzdory defektu o 20 sekund před Michaelem Borošem a navázal na prvenství z úvodního závodu Toi Toi Cupu ve Slaném.

17.11.2015

Cyklokros - ilustrační foto.Foto: Deník/Hynek Dlouhý

Třetí místo vybojoval Radomír Šimůnek, který porazil o půl minuty obhájce vítězství v seriálu Jakuba Skálu.

"Byl to boj a utrpení. Nejelo se mi dobře, od začátku jsem se trápil," řekl České televizi Šimůnek, který v pondělí pozdě večer přiletěl z Belgie. "První čtyři kola to bylo špatný, pak jsem se trochu zvednul a trochu jsem to ubojoval. Za třetí místo jsem docela rád," uvedl zkušený český reprezentant, který vystoupil na stupně vítězů potřetí v této pohárové sezoně.

První místo v průběžném pořadí si mírně upevnil Tomáš Paprstka, který dojel pátý. Mezi ženami vyhrála popáté Pavla Havlíková a drží si neporazitelnost. Ve čtyřech závodech však nestartovala, pohár tak vede Slovenka Janka Keseg Števková.

Závod Českého poháru v cyklokrosu Toi Toi Cupu v Uničově:

Muži: 1. Meisen (Něm.) 58:42, 2. Boroš (BKCP-Corendon) -20, 3. Šimůnek (ERA-Murprotec) -46, 4. Skála (ČEZ Cyklo Tábor) -1:06, 5. Paprstka (Remerx-Merida Kolín) -1:42, 6. Nipl (Puskinak.cz) -2:17.

Průběžné pořadí (po 7 závodech): 1. Paprstka 197 b., 2. Nipl 175, 3. Petruš (Hlinsko) 169.

Ženy: 1. Havlíková (MRM-Avalon) 42:37, 2. Heiglová (Rak.) -2:18, 3. Mikulášková (Stadion Louny) -2:34.

Průběžné pořadí (po 9 závodech): 1. Keseg Števková (SR) 213, 2. Lukešová (ČEZ Cyklo Tábor) 211, 3. Czeczinkarová (Sram Mitas Trek) 200.

17.11.2015 VSTUP DO DISKUSE

Veslařský svět v černém. V Mařaticích pohřbili nadějného veslaře Michala Plocka

Uherské Hradiště – S juniorským mistrem Evropy i mistrem světa dvaadvacetiletým Michalem Plockem se přišly v pondělí 5. prosince rozloučil na jeho poslední cestě zhruba dvě stovky známých, přátel a rodinných příslušníků do obřadní síně hřbitovu v Uherském Hradišti, Mařaticích. Talentovaný veslař a nástupce Ondřeje Synka byl 28. listopadu nalezen mrtvý v loděnici pražské Dukly, za níž vesloval.

Vědci zkoumají léčbu nočních můr a běsů i pomocí vůní

Klecany (u Prahy) - Vědci z Národního ústavu duševního zdraví (NUDZ) v Klecanech u Prahy zkoumají léčbu nočních můr a běsů i pomocí vůní. Pracoviště je unikátní spektrem nabídky metod řešení poruch spánku, a to nejen v rámci ČR. Řada problémů se léčí nejen podáváním léků, ale zásadní jsou i psychoterapeutické postupy, říká vedoucí oddělení spánkové medicíny Jitka Bušková.

Technik z letounu s fotbalisty: Pád jsme nečekali, nikdo nekřičel

La Paz - Bolivijská vláda začala vyšetřovat podezření na nepravosti při udělení licence místní letecké společnosti LaMia, jejíž letoun minulý týden havaroval v Kolumbii s brazilskými fotbalisty. Příčinou neštěstí, při němž zemřelo 71 lidí, byl zřejmě nedostatek paliva. Informaci, že letadlo mělo udělat mezipřistání na dotankování, potvrdil dnes brazilské televizi Globo i přeživší technik Erwin Tumiri.