Před závěrečnou časovkou zůstal Kreuziger patnáctý

Liestal - Předposlední etapu cyklistického závodu Kolem Švýcarska vyhrál Portugalec Rui Costa.

19.6.2010

Roman Kreuziger.Foto: ČTK

Předposlední etapu závodu Kolem Švýcarska vyhrál portugalský cyklista Rui Costa. Před nedělní rozhodující časovkou se nic nezměnilo v průběžném pořadí, které vede Nizozemec Robert Gesink. Český jezdec Roman Kreuziger zůstal patnáctý.

Třiadvacetiletý Costa byl na 172 kilometrech mezi Wetzikonem a Liestalem členem skupiny uprchlíků, od níž se odpoutal zhruba devět kilometrů před finišem. V cíli měl náskok 15 sekund před svým španělským kolegou z týmu Caisse d'Epargne Joaquínem Rojasem, třetí byl s čtyřsekundovou ztrátou Belgičan Maxime Monfort.

Kreuziger dojel na 28. místě se ztrátou jedné minuty a 16 sekund. "Vypadalo to dneska na spurt, ale zase se to rozsekalo. Sto kilometrů zase lilo, až 50 km před cílem vysvitlo sluníčko. V závěru se jelo nadoraz, cílový okruh to ještě nadělil," uvedl k průběhu etapy na svém webu.

O vítězi závodu rozhodne nedělní časovka v Liestalu o délce 26,9 km. Gesink vede o 29 sekund před Kolumbijcem Rigobertem Uránem, předloňský vítěz Kreuziger má ztrátu 2:24 sekundy. "Kdyby zase lilo a bylo mokro, tak bych asi neriskoval nějaký zbytečný pád. Ale jestli bude hezky, chci jet naplno," prohlásil český jezdec, který byl v prologu na trati dlouhé 7,6 km druhý.

Kolem Švýcarska, cyklistický etapový závod (ProTour) - 8. etapa (172 km):
1. Costa (Portug.) 4:10:32, 2. Rojas (Šp.) -15, 3. Monfort (Belg.) -19, 4. Casar (Fr.), 5. Vanotti (It.), 6. Nordhaug (Nor.) všichni -34, …28. Kreuziger (ČR) -1:16.

Průběžné pořadí: 1. Gesink (Niz.) 34:27:47, 2. Urán (Kol.) -29, 3. Morabito (Švýc.) -36, 4. F. Schleck (Luc.) -38, 5. Rodríguez (Šp.) -42, 6. Carrara (It.) -54, …15. Kreuziger -2:24.