Šok pro svěřenky Miroslava Čady přišel hned v úvodním setu. Favorit totiž narazil na rozjetý Olymp v jeho domácím prostředí a tým kolem Michaely Kvapilové na palubovce opravdu řádil. Hanačky sice vstoupili do utkání dobře a vedly 8:3, poté se však domácí oklepaly a otočily na 10:11. Kouč Čada musel sáhnout po dvou oddechových časech, ale nic jeho svěřenkám nepomáhalo. Ty chybovaly v obraně
a nakonec prohrály 19:25.

Ani ve druhém setu se Hanačkám příliš nevedlo. Olymp vedený Kvapilovou měl ze hry stále víc. Pražské volejbalistky chtěly využít slabší chvilky favorita a nadále tlačily, což se jim dařilo. Za stavu 15:13 pro domácí si musel vzít prostějovský kouč další oddechový čas, aby své svěřenky motivoval. Agelky poté zabraly a díky Hutinski a Steenbergen stáhly náskok Olympu a srovnaly na 21:21. Závěr sady však patřil týmu Stanislava Mitáče, ty zvítězily i ve druhém setu, a to 25:23.

I třetí část pokračovala velmi vyrovnanou hrou. Olymp stále držel krok s Agelkami. Ty poprvé poslala do vedení Andrea Kossányiová. Domácí hráčky však opět srovnaly. Prostějov se však nevzdával
a Kossányiová s Carter zajistily svému týmu čtyřbodový odstup. Ten Mitáčovy svěřenky sice ještě snížily, ale nakonec padly 20:25.

Dílčí úspěch si však Agelky nedokázaly přetáhnout do čtvrté sady. Hned z jejího kraje prohrávaly 5:1. Hanačky se sice ještě zvedly a díky Gambové se dostaly na dostřel jednoho bodu, ale to bylo jejich maximum. Olymp okamžitě odskočil na rozdíl čtyř bodů. Prostějovské hráčky navíc udělaly několik dalších chyb
a zápas byl téměř rozhodnutý. V závěru se sice ještě díky bloku Maleševič přiblížily k dorovnání, ale rozjeté domácí si triumf vzít nenechaly. Kvapilová svou smečí upravila na konečných 25:21 a celkově na 3:1 na sety.

„Nás absolutně potopila velmi špatná obrana," kroutil po zápase hlavou prostějovský trenér Miroslav Čada
a pokračoval v hodnocení: „Rozhodlo především to, že jsme nedokázali ubránit výbornou Kvapilovou."

Pražský celek trápil Agelky už v minulém střetnutí ve finále Českého poháru. „Ve čtvrtek jsme bohužel Olympu k jeho výhře hodně pomohli my sami," povzdychl si zklamaný Čada.