Prostějov se poločas trápil s Kolínem, pak soupeře zničil

Prostějov - Basketbalisté Prostějova po nečekané porážce v Opavě tentokrát potvrdili v dohrávce 10. kola s Kolínem roli favoritů a zvítězili 103:75. Jednoznačný výsledek se ale zrodil až po změně stran, po prvním poločase ještě vedli středočeští hosté 47:42.

2.11.2014

Basketbalisté Prostějova (v bílém) proti Kolínu.Foto: Deník/Lukáš Horák

Do třetího hracího období ale vlétli domácí Orli zostra, desetiminutovku opanovali v poměru 35:10 a zápas rozhodli. V poslední části ještě vítězství navýšili. V kolínském týmu se mezi střelce zapsalo jen šest hráčů, z toho Jawan Davis pouze dvěma body. Nejlepšími střelci zápasu byli s 19 body domácí Dylan Talley a kolínský David Machač.

"Nechápu, co se během přestávky stalo v kabině. Dvacet minut hrál tým dobře a pak se všechno otočilo. Nevím, proč to tak bylo. Rychle jsme rezignovali," litoval kolínský kouč Predrag Benáček.

Jeho protějšek Zbyněk Choleva byl rád za povedený obrat. "První poločas byl z naší strany špatný na obou polovinách palubovky, hra byla kostrbatá. Naštěstí jsme se dokázali po přestávce zvednout a překlopili vedení na naši stranu. Když se nám podařilo získat větší náskok, předváděli jsme už naši kombinační hru," řekl trenér Hanáků.

Basketbalová Kooperativa liga mužů - 10. kolo:

Prostějov - Kolín 103:75 (18:22, 42:47, 77:57)
Nejvíce bodů: Talley 19, Šteffel 18, Marko, Mrviš a Tomanec po 15 - Machač 19, Hammond 18, Chán 13, Ličartovský 12, Faifr 11. Fauly: 21:25. Trestné hody: 27/18 - 17/7. Trojky: 11:6. Doskoky: 37:26.

Vojenský historický ústav má nově opravenou stíhačku MiG-15

Praha - Vojenský historický ústav (VHÚ) bude moct vystavit nově opravený stíhací bombardér MiG-15. V uplynulých pěti měsících ho zrekonstruovali pracovníci Vojenského technického ústavu (VTÚ). Představitelé VTÚ, VHÚ a ministerstva obrany ve čtvrtek opravený stroj na vojenské základně ve Kbelích představili novinářům.

Rakušan: Hnutí STAN je připraveno soudit se o mandát Drábové

Praha - Hnutí STAN je podle středočeského lídra Víta Rakušana připraveno soudit se o mandát krajské zastupitelky Dany Drábové, pokud by ho někdo napadl. Drábová je totiž předsedkyní Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB), ačkoli podle ministerstva vnitra mohou být zastupiteli jen řadoví státní zaměstnanci. STAN tvrdí, že souběh funkcí je podle zákona možný. I kdyby hnutí u soudu neuspělo, výsledkem bude alespoň precedentní rozhodnutí, které vyjasní současný stav, řekl dnes Rakušan novinářům.

Hasiči přejeli hocha, chvátali k požáru. Policie: Nešťastná náhoda

Krucemburk – Havlíčkobrodští kriminalisté uzavřeli vyšetřování nehody z letošního června, při níž hasiči na závodech dračích lodí v Krucemburku na Havlíčkobrodsku přejeli desetiletého chlapce.