Prostějov si podruhé set vzít nenechal, Přerov rozdrtil Olymp

Prostějov - Čtvrteční zápas mezi favoritem z Prostějova a Fénixem Brno dopadl podle očekávání. Prostějovanky si připsaly vítězství ve třech setech a napravily tak trochu rozpačitý výkon z prvního zápasu sezony se Šternberkem, kdy jeden set ztratily.

20.10.2016

Volejbalistky Přerova (v bílém) blokují smeč Olympu.Foto: Deník/Ivan Němeček

„Podobná utkání, v nichž jste jasným favoritem, nejsou úplně jednoduchá, a já jsem proto rád, že se jej povedlo zvládnout takovým způsobem," oddechl si prostějovský lodivod Peter Goga.

Drtivý začátek přinesl Hanačkám již od počátku náskok 8:1, poté se navyšoval až na 16:4 a Brňankám hrozil debakl hned v prvním setu. Nakonec se však zvedly a první set prohrály 25:13.

Druhý set byl o trochu vyrovnanější, Agelky totiž v klidu měnily sestavu podlé své vlastní potřeby. Za stavu 13:12 opět zabraly a svým soupeřkám dovolily uhrát celkem osmnáct míčů.

Kolísání výkonnosti předvedl Prostějov i ve třetím setu, když mu Brno do poloviny třetího dějství ještě vzdorovalo a se skórem 13:10 mělo sice malou, ale stejně alespoň teoretickou šanci na úspěch. Poté však Prostějov opět zapl a poslední set vyhrál 25:15.

"Místy byl náš výkon lepší a místy horší, jeho kolísavost přitom souvisela s plánovaným střídáním sestavy," vysvětlil kouč Goga pro klubový web.

Přerov smetl Olymp

Senzační výsledek si na uvítanou pro domácí fanoušky přichystaly volejbalistky Přerova. V odvetě loňského čtvrtfinále přehrály favorizovaný Olymp Praha jasně 3:0 na sety. Premiéra na domácí palubovce tak vyšla skvěle, Zubřice jsou navíc po dvou kolech soutěže v čele extraligy.

„Olymp není tak silný, navíc má zraněnou Meidlovou, která byla v přípravě jejich nejlepší hráčkou. Chtěli jsme ten zápas vyhrát a nejlépe 3:0, protože tím jsme nedali soupeři šanci," byl po utkání spokojen trenér Přerova Libor Gálík.

Přerovanky soupeřkám v prvním setu rychle utekly na pětibodový rozdíl, který si až na pár krátkodobých výpadků udržely až do konce sady.

Druhé dějství začalo přesně naopak, do trháku se dostaly Pražanky. Zubřice však začaly mocně dotahovat a po smeči americké posily Yancyové bylo srovnáno 21:21. Poté už se domácí tým dostal do vedení a stejná hráčka klíčový set svou smečí ukončila. Přerov sadu získal v poměru 25:23. Třetí set měl nejjednoznačnější vývoj.

„Samozřejmě se to trošku zvrtlo ve druhém setu, kdy jsme udělali neskutečné množství vlastních individuálních chyb. Tam jsme měli co dělat. Naštěstí jsme zvládli koncovku, což se promítlo i do třetího setu," usmíval se kouč Zubřic.

„Zahrály nám dnes dobře všechny hráčky. Sem tam jsme měli nějaký problém, ale v další výměně se to zlepšilo a ta hráčka si zase začala věřit. Takže si myslím, že rozhodlo týmové pojetí. Největší rozdíl byl taky v jejich a našich středových hráčkách," řekl závěrem Libor Gálík.

Uniqa extraliga volejbalistek - 2. kolo:

Frýdek-Místek - Ostrava 0:3 (-21, -13, -20)
Nejvíce bodů: Štrbová 11, Pavelková a Holišová po 8 - Toufarová a Zedníková po 12, Nachmilnerová 11.

Prostějov - Fénix Brno 3:0 (13, 18, 15)
Nejvíce bodů: Frigová 10, Trnková a Nová po 9 - Šnellyová 8, Podhrázká 5.

KP Brno - Olomouc 1:3 (-21, 21, -15, -22)
Nejvíce bodů: Měrková a Brownová po 13, Salanciová 10 - Košická 16, Čutuková a Michalíková po 14, Sajdová 11.

Přerov - Olymp Praha 3:0 (20, 23, 15)
Nejvíce bodů: Kohoutová 17, Svobodová 14, Yancyová 13 - Melicharová 12, Kalhousová 11, Bartošová 7.

Starosta Příbrami: Krampuslauf? Žádná akce nevyvolala tolik diskuzí

Příbram - Žádná společenská akce v historii Příbrami nevyvolala tolik diskuzí, a to před jejím konáním, i po jejím skončení. Ať už si lidé o ní myslí cokoli, byla bezesporu vyvrcholením letošních oslav 800. výročí založení města. Jaké je ohlédnutí starosty Příbrami Jindřicha Vařeky po Krampuslaufu?

Brusel schválil Česku miliardy na velké infrastrukturní projekty

Brusel - Tři velké projekty obnovy české silniční a železniční sítě v celkové hodnotě 161 milionů eur (asi 4,35 miliardy Kč) z evropských fondů schválila Evropská komise, která to dnes uvedla v tiskové zprávě.

Soud pravomocně osvobodil exprimátora Českých Budějovic Thomu

Praha - Pražský vrchní soud dnes zprostil viny ze zneužití pravomoci bývalého primátora Českých Budějovic Juraje Thomu. Vyhověl mužovu odvolání a zrušil rozsudek, který Thomu posílal na pět let do vězení, a navíc mu ukládal jak pětiletý zákaz činnosti ve výkonných orgánech obcí, tak i povinnost uhradit městu škodu 12,5 milionu korun. Senát zároveň zamítl odvolání státního zástupce, který požadoval Thomu potrestat přísněji i za porušení pravidel hospodářské soutěže. Dnešní rozhodnutí je pravomocné.