Prostějov smetl Ostravu, Olymp se na výhru nadřel

Praha - Volejbalistky Prostějova porazily ve třech setech Ostravu. Olymp si poradil se Šternberkem.

22.12.2011

Volejbalistky Prostějova se radují po úspešné akci.Foto: Deník/Martin Dostál

Den po další porážce v Lize mistryň volejbalistky Prostějova potvrdily suverenitu v domácí soutěži hladkým vítězstvím nad Ostravou 3:0. Obhájkyně titulu vyhrály nad předposledním týmem extraligy za 68 minut a udržely si stoprocentní bilanci i po čtrnáctém utkání.

Třísetovým vítězstvím potvrdil roli favorita i druhý Olymp Praha v souboji se Šternberkem, i když po vlažném úvodu rychle prohrával 3:10. Zlepšeným servisem a blokem domácí hráčky první set otočily, ale bojovný soupeř jim dál dělal problémy. V koncovce druhé sady si Šternberk dokonce vypracoval dva setboly, ale rozhodla na servisu střídající Vanžurová. Nepřesvědčivý výkon předváděl Olymp i ve třetím setu, soupeř se dostal do čtyřbodového vedení, a opět se rozhodovalo v koncovce, kde znovu pomohla střídající Vanžurová třemi body.

Domácí prostředí nevyužila jen Olomouc, která podlehla Frýdku-Místku 1:3. Zápas ovlivnilo zranění klíčové olomoucké hráčky Chalcarzové v úvodu prvního setu. Bez ní Hanačky prohrály úvodní dvě sady, třetí po přeskupení sestavy sice získaly, ale v polovině čtvrtého setu odpadly definitivně.

Uniqa extraliga volejbalistek - 14. kolo:

Olomouc - Frýdek-Místek 1:3 (-23, -11, 23, -21), Olymp Praha - Šternberk 3:0 (21, 26, 23), Prostějov - Ostrava 3:0 (17, 12, 21), Přerov - Slavia Praha 3:0 (19, 15, 25).

22.12.2011

Před brněnskými strážníky ujížděl řidič, který předtím úmyslně zaparkoval na chodníku před ředitelstvím městské policie ve Štefánikově ulici a odmítal auto odstranit.

Rychle a zběsile v Brně. Provokoval strážníky, pak ujížděl i na červenou

17 8

O oblékání mrtvých není zájem, komentuje novelu majitel pohřební služby

Po útoku kormoránů tekla Ostravicí „krvavá voda"

Doslova masakr ryb způsobila obrovská hejna kormoránů v řece Ostravici v místech, kde se do této řeky vlévá Lučina. Uvedl to jednatel Českého rybářského svazu pro severní Moravu a Slezsko Přemysl Jaroň.

Pod lavinou v Rakousku zahynuli dva Češi

Dva Češi dnes přišli o život pod lavinou v horském středisku Wildgerlostal u Krimmlu v rakouském Salcbursku. Pod sněhem skončili celkem čtyři čeští turisté, oznámila rakouská horská služba. Zatímco dva se dokázali ze sněhu včas vyhrabat, druhé dva se již oživit nepodařilo, uvedla rakouská agentura APA. Informaci potvrdila mluvčí českého ministerstva zahraničí Michaela Lagronová.

Ministerstvo obrany letos počítá s navýšením počtu vojáků o 1725

Praha - Ministerstvo obrany letos počítá s navýšením počtu vojáků o 1725. Úřad by také mohl mít na konci roku o téměř 250 více civilních zaměstnanců. Na dotaz to sdělil Jiří Caletka z tiskového oddělení ministerstva obrany. Loni se v resortu zvýšil počet vojáků z povolání o 1214, přibylo také více než 120 občanských a státních zaměstnanců.