Prostějov smetl Ostravu, Olymp se na výhru nadřel

Praha - Volejbalistky Prostějova porazily ve třech setech Ostravu. Olymp si poradil se Šternberkem.

22.12.2011

Volejbalistky Prostějova se radují po úspešné akci.Foto: Deník/Martin Dostál

Den po další porážce v Lize mistryň volejbalistky Prostějova potvrdily suverenitu v domácí soutěži hladkým vítězstvím nad Ostravou 3:0. Obhájkyně titulu vyhrály nad předposledním týmem extraligy za 68 minut a udržely si stoprocentní bilanci i po čtrnáctém utkání.

Třísetovým vítězstvím potvrdil roli favorita i druhý Olymp Praha v souboji se Šternberkem, i když po vlažném úvodu rychle prohrával 3:10. Zlepšeným servisem a blokem domácí hráčky první set otočily, ale bojovný soupeř jim dál dělal problémy. V koncovce druhé sady si Šternberk dokonce vypracoval dva setboly, ale rozhodla na servisu střídající Vanžurová. Nepřesvědčivý výkon předváděl Olymp i ve třetím setu, soupeř se dostal do čtyřbodového vedení, a opět se rozhodovalo v koncovce, kde znovu pomohla střídající Vanžurová třemi body.

Domácí prostředí nevyužila jen Olomouc, která podlehla Frýdku-Místku 1:3. Zápas ovlivnilo zranění klíčové olomoucké hráčky Chalcarzové v úvodu prvního setu. Bez ní Hanačky prohrály úvodní dvě sady, třetí po přeskupení sestavy sice získaly, ale v polovině čtvrtého setu odpadly definitivně.

Uniqa extraliga volejbalistek - 14. kolo:

Olomouc - Frýdek-Místek 1:3 (-23, -11, 23, -21), Olymp Praha - Šternberk 3:0 (21, 26, 23), Prostějov - Ostrava 3:0 (17, 12, 21), Přerov - Slavia Praha 3:0 (19, 15, 25).

Postrach Vysočiny: Žena zničila desítky aut a zapálila volejbalové kabiny

Havlíčkův Brod – Bývalou řidičku kamionu a uklízečku Bohumilu Šustrovou ze Ždírce nad Doubravou poslal v úterý Okresní soud v Havlíčkově Brodě na devět měsíců do vězení, a to za podpálení kabin havlíčkobrodským sportovcům.

Týden fungování EET: 18,1 milionu účtenek a 700 udání

Praha - Restauratéři a hoteliéři odeslali do systému EET do dnešních 19:00, tedy za skoro týden fungování evidence tržeb, zhruba 18,1 milionu účtenek. Zároveň finanční správa už eviduje 706 oznámení o nevydání účtenky. Informovala o tom mluvčí Finanční správy Petra Petlachová. Systém podle ní běží plynule a bez problémů.

ANO chce Jermanovou ve vedení Sněmovny nahradit Vondráčkem

Praha - Poslanci ANO do vedení Sněmovny vybrali svého místopředsedu Radka Vondráčka. Měl by nahradit místopředsedkyni dolní komory Jaroslavu Jermanovou, která se rozhodla rezignovat kvůli zvolení středočeskou hejtmankou. O nominaci rozhodli poslanci ANO ve středu večer v tajném hlasování. Informovala o tom mluvčí hnutí Lucie Kubovičová.