Prostějovu vyšla odveta, Ostravě vrátil porážku i s úroky

Prostějov - Volejbalové královny z Prostějova ukončily ostravskou rebelii. Hanačky se na domácí půdě postavily doposud prvnímu týmu extraligy a také svému přemožiteli z prvního kola. Agelky tentokrát zvítězily hladce 3:0 na sety.

28.11.2015 AKTUALIZOVÁNO 28.11.2015

Volejbalistky Prostějova proti Ostravě.Foto: Deník/Lukáš Horák

Hned v prvním setu se Hanačky dostaly skvělou hrou rychle do vedení 7:3. Další nápor domácích začal při servisu Markevischové, a to už Čadův tým vedl 15:10. Nakonec tak první set ovládly 25:17.

Druhá sada dopadla na chlup stejně. Ostravanky se však nedaly lacino. Zkraje setu sice prohrávaly 6:2, ale své manko stáhly na pouhý jeden bod. Agelky znovu odskočily, ale také kupily chyby. Když se však uklidnily, zvítězily 25:17.

Třetí set pak přinesl ještě vyrovnanější bitvu. Ostrava šla totiž hned na jeho kraji do vedení. Hosté si svůj náskok drželi déle, a to až do stavu 12:14. Agelky poté zlepšily obranu a začaly své manko smazávat. Nakonec si domácí připsali šňůru devíti bodů a zvítězili 25:19 a celkově 3:0 na sety.

„Určitě panuje spokojenost, jak jsme utkání proti druhému celku tabulky zvládli herně i výsledkově. Ostrava nepodala tak dobrý výkon jako v prvním souboji tohoto ročníku, čímž jsme to my neměli natolik těžké. Přesto musím holky pochválit za opravdu kvalitní předvedený volejbal," chválil své svěřenky na klubových stránkách Miroslav Čada.

Z prohry na prostějovské půdě si ostravský trenér vrásky nedělá: „Dneska jsme byli slabší v útoku a netlačili soupeře tolik servisem, což se promítlo do vývoje utkání. Prostějov je obecně velmi silný a doma zpravidla ještě silnější než venku, to proti nám ukázal. Nečekali jsme, že bychom tady zvítězili, ale chtěli jsme aspoň hrát vyrovnané sety až do koncovek. To se částečně povedlo teprve ve třetí sadě. Z naší strany se však nic špatného neděje a jedeme dál."

Uniqa extraliga volejbalistek - 10. kolo:

Prostějov - Ostrava 3:0 (17, 17, 19)
Nejvíce bodů: Markevičová 19, Vargasová 14, Herelová 9 - Zedníková 10, Nachmilnerová 7, Součková 6.

Frýdek-Místek - SG Brno 3:1 (14, -21, 17, 19)
Nejvíce bodů: Štrbová 19, Pavelková 14, Vašinová a Mitregaová po 10 - Kopáčová 13, Chevalierová 12, Bizková 10.

Olomouc - KP Brno 3:0 (14, 15, 14)
Nejvíce bodů: Závodná 13, Košická 11, Dumančičová 10 - Měrková 17, Suchá 5.

Přerov - Olymp Praha 3:1 (21, -24, 16, 22)

Uniqa extraliga volejbalistů – 8. kolo:

Benátky nad Jizerou – Příbram 2:3 (21, –21, –9, 25, –14), České Budějovice – Brno 3:0 (17, 18, 20), ČZU Praha – Ostrava 2:3 (16, –22, –22, 22, –6), Karlovarsko – Ústí nad Labem 3:0 (11, 19, 19), Kladno – Liberec 1:3 (-20, –15, 19, –24).

1. České Budějovice 8 8 0 24:4 674:533 23
2. Liberec 8 6 2 20:12 769:690 19
3. Karlovarsko 8 6 2 20:7 658:578 18
4. Brno 8 6 2 19:11 684:638 17
5. Odolena Voda 7 5 2 17:9 593:558 15
6. Zlín 7 4 3 15:11 587:588 13
7. Benátky nad Jizerou 8 3 5 15:17 700:705 10
8. Ostrava 8 3 5 13:19 673:707 8