První medaile. Francie zdolala Litvu a získala na MS basketbalistů bronz

Madrid - Basketbalisté Francie poprvé v historii získali medaili na mistrovství světa. Úřadující mistři Evropy v boji o bronz porazili Litvu 95:93. Podobně jako v těsně prohraném semifinále se Srbskem předvedli vydařenou čtvrtou čtvrtinu a v závěru uhájili výhru zásluhou trestných hodů.

13.9.2014

Basketbalisté Francie slaví výhru nad Litvou. Mají bronz z MS Foto: ČTK/AP

Zasloužil se o to zejména autor 27 bodů Nicolas Batum.

Duel poražených semifinalistů byl po celý zápas velmi vyrovnaný a ani jeden tým nevedl o více než osm bodů. Dlouho měli mírně navrch Francouzi, kteří si téměř celý první poločas drželi těsný náskok.

Jenže třetí část vyšla Litvě, kterou táhl s 25 body pivot Jonas Valančiunas a zajistil obhájcům bronzu osmibodové vedení. Hráči Francie však ani ne 20 hodin po heroickém výkonu v závěru utkání se Srbskem ukázali znovu skvělou poslední čtvrtinu, ve které nastříleli 31 bodů.

Do vedení je poslal čtyři a půl minuty před koncem Diaw, Litva sice znovu překlopila skóre na svou stranu, ale poslední minuta a půl patřila Francii. Diaw jí opět získal vedení, které z trestných hodů uhájili Heurtel a Batum.

Mistrovství světa v basketbalu mužů ve Španělsku - o 3. místo:

Francie - Litva 95:93 (22:19, 43:42, 64:71)
Nejvíce bodů: Batum 27, Diaw 15, Lauvergne a Heurtel po 13 - Valančiunas 25, Juškevičius 14, Seibutis 13.

13.9.2014 VSTUP DO DISKUSE

Babiš: Jsem manažer obyvatel této země a mám co nabídnout

Spuštění první fáze EET i snahy o zavedení různých výjimek udaly tón veřejné debatě končícího týdne. Kromě toho byl přijat zákon o střetu zájmů, který bude mít pro Andreje Babiše dalekosáhlé důsledky. Není divu, že během rozhovoru občas křičel, odbíhal pro různé materiály a maily od občanů, kroutil hlavou, ale také se srdečně smál. I když tvrdí, že je naštvaný, hlavně na Bohuslava Sobotku, evidentně je odhodlaný poprat se o vítězství ve volbách a další čtyři roky vést zemi.